Виконувачка обов’язків голови правління державного “Сенс Банку” Олена Зубченко припустила, що процес продажу держбанку в приватні руки може розпочатися лише через два роки — у 2025 році. За її словами, банку як мінімум необхідно завершити цей рік та показати результат для початку розмов про приватизацію.
Як зазначила Зубченко в інтерв’ю Forbes.ua, наразі руху у бік предметного інтересу до купівлі банку вона не бачить. Вона припускає, що перспективні позови колишніх підсанкційних російських акціонерів та увага українських правоохоронців до банку можуть хвилювати зацікавлених у купівлі банку.
“Ну і з точки зору інвестора – ми не закінчили ще навіть рік, що ми покажемо? Треба 2023-й і потім ще один рік. Тож лише у 2025-му можна буде про щось говорити”, — вважає в.о. CEO “Сенс банку”.
Прокоментувавши можливість об’єднання з іншим державним банком, Зубченко назвала об’єднання з “Ощадбанком” найфантастичнішою історією, яку чула за роботи в Міністерстві фінансів. Загалом вона відкинула ідею об’єднання з держбанком, назвавши їх фантастикою.
Керівництво Національного банку раніше ухвалило рішення вивести з ринку “Сенс Банк” та звернулося з пропозицією до уряду щодо участі держави в цій процедурі. Відповідне рішення стало наслідком санкцій, запроваджених проти російських власників банку. Міністерство фінансів 24 липня підписало договір купівлі-продажу 100% акцій системно важливого “Сенс Банку”.
СБУ повідомила Михайлу Фрідману про підозру у фінансуванні війни проти України. Також українські правоохоронці повідомляли про підозру Фрідману через можливу легалізацію коштів у валюті в еквіваленті близько 100 млн грн та умисному ухиленні від сплати податків службовими особами колишнього українського “Альфа-банку” на 18 млн грн.
ABH Holdings S.A. попереджав про правові ризики для всіх майбутніх інвесторів, якщо банк буде націоналізовано. Холдинг Фрідмана і Хана вважає, що найкращим було б залишити банк у приватних руках. Згодом там напряму попередили про намір звернутися до міжнародного суду, якщо український банк буде націоналізовано без належної компенсації. У НБУ відповіли, що колишні власники не зможуть домогтися повернення банку у свою власність навіть в разі перемоги в судах.