Уряд розробив та схвалив Стратегію зменшення гендерного розриву в оплаті праці та вже активно впроваджує її. В планах уряду до 2030 року зменшити розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками на 5 відсоткових пунктів з поточних 18,6%.
Як зазначає “Урядовий портал”, за словами першої леді Олени Зеленської, Україна, як і більшість розвинених країн світу, взяла на себе зобов’язання подолати гендерний розрив у оплаті праці за найближчі сім років.
Міністерство економіки розробило та презентувало у травні цього року національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року. У вересні уряд ухвалив цю стратегію та затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2023-2025 роки.
Очікується, що імплементація цієї стратегії дозволить удосконалити законодавство про рівну оплату праці, сприяти подоланню стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі та створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.
За словами першої віцепрем’єр-міністерки — міністерки економіки Юлії Свириденко, у стратегії заклали вимірювальну мету — скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок до 2030 року до 13,6%.
Мінекономіки підкреслили, що вже займаються реалізацією стратегії. Там підготували проєкт змін до Трудового кодексу, а також залучили партнера — організацію ООН Жінки або UN Women Ukraine, яка має розпочати всеукраїнську комунікаційну компанію. Ще уряд подав заявку на приєднання до рекомендації Ради ОЕСР щодо забезпечення гендерної рівності у сферах освіти, зайнятості й підприємництва.
Окремо там зазначили, що Мінекономіки реалізує грантову програму “єРобота”, яка сприяє залученню жінок, у тому числі дружин ветеранів, до розвитку підприємництва. За даними міністерства, жінки займають більшість серед переможців програми.
Цього місяця американка Клаудія Голдін, професорка Гарвардського університету, отримала премію Шведського центрального банку з економічних наук на честь Альфреда Нобеля 2023 року. Вона присвятила своє життя вивченню причин гендерної нерівності на ринку праці.