1 липня стартувала програма єРобота, в межах якої українці можуть отримати грант до 250 тисяч гривень на створення або розвиток власної справи в одному з чотирьох напрямків. За рік уряд планує видати 20 тисяч таких грантів. Кошти надаватимуться не готівкою, а на окремий банківський рахунок заявника.
Які напрямки можуть претендувати на грант та як його отримати? Зібрали основну інформацію в статті.
1. Грант на садівництво
Для тих, хто давно мріє про сад або хоче вдосконалити власний, підходить саме цей грант. Площа території саду має бути від 1 до 25 га. Основна умова — створення нових робочих місць для українців.
Заявник може отримати від 140 до 400 тисяч гривень за гектар, але не більше 70% вартості проєкту висадки насаджень. Цими коштами можна оплатити будь-які витрати, які пов‘язані з проєктом.
Що необхідно:
- План посадки саду
- Заповнена онлайн-заявка на порталі Дія
Рішення про надання гранту приймає Міністерство аграрної політики.
Протягом 10 робочих днів експерти Ощадбанку та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на рахунок заявника.
2. Створення теплиць
В умовах війни альтернативні способи вирощування овочів і фруктів стають необхідністю. Теплиця — один із варіантів, а грант допоможе реалізувати ідею.
Таке господарство повинне бути площею від 1,6 га до 2,4 га. Основна умова — створити від 40 робочих місць.
Заявник може отримати до 7 млн гривень за 2 га, але не більше 70% вартості проєкту. Кошти можна витратити на будь-що, пов’язане з будівництвом теплиці.
Що необхідно:
- Проєкт будівництва модульної теплиці
- Заповнена онлайн-заявка на порталі Дія
Рішення про надання гранту приймає Міністерство аграрної політики.
Протягом 10 робочих днів експерти Ощадбанку та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проекту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на рахунок заявника.
3. Переробне підприємство
Як приклад, ви можете створити або апгрейднути ферму з виробництва молочної продукції — масло, молоко, йогурти тощо. Основна умова отримання гранту — створення від 25 робочих місць на підприємстві.
Отримати можна до 8 млн гривень. Кошти можна витратити на технічне обладнання або будь-які інші витрати, пов’язані з проєктом.
Що необхідно:
- Бізнес-план
- Заповнена онлайн-заявка на порталі Дія
Рішення про надання гранту приймає Міністерство економіки.
Якщо ваш проєкт схвалять, гроші надійдуть на окремий рахунок в Ощадбанку.
4. Створення або розвиток власної справи
Для тих, хто мріє про власну кав’ярню-пекарню або потребує коштів для розвитку власного хендмейд-виробництва, підійде цей грант. Основна умова — створити хоча б одне робоче місце.
Отримати можна від 50 до 250 тисяч гривень, кошти витратити – на придбання обладнання, закупівлю сировини, орендну плату (не більше 25% від суми гранту) або на лізинг обладнання.
Що необхідно:
- Бізнес-план
- Заповнена онлайн-заявка на порталі Дія
Рішення про надання гранту приймає Міністерство економіки.
Якщо проєкт схвалять, гроші надійдуть на окремий рахунок в Ощадбанку.