Антимонопольний комітет надав дозвіл для компанії DVL Telecom (Група NJJ) на набуття контролю над групою Lifecell, яка включає основну компанію оператора мобільного зв’язку Lifecell (ТОВ “Лайфселл”), мережу кол-центрів (ТОВ “Глобал Білгі”) та компанію-оператора вишок мобільного звʼязку (ТОВ “Укртауер”).
Як зазначається у релізі регулятора, сукупні частки об’єднаної групи на ринках кол-центрів не перевищуватимуть 15-20%, а на ринках фіксованого телефонного зв’язку для юридичних осіб у великих містах – 5-10%. АМКУ дійшов висновку, що концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України.
АМКУ перевірив відносини контролю учасників концентрації з підсанкційними особами, зокрема з Михайлом Фрідманом. Встановлено, що Фрідман опосередковано володіє близько 7% акцій материнської компанії групи Lifecell, що не дає йому вирішального впливу та вигоди від цієї концентрації.
Водночас АМКУ надав дозвіл на узгоджені дії, які полягають у виконанні положень про утримання від конкуренції. Договір укладено між компаніями “Lifecell Ventures B.V.”, “Global Bilgi Pazarlama Danismanlik ve Cagri Servisi Hizmetleri A.S.”, “Kule Hizmet ve Isletmecilik A.S.” та “NJJ Capital”. Термін дії цих узгоджених дій становить два роки. АМКУ зазначає, що ці узгоджені дії пов’язані зі здійсненням заявлених концентрацій і є виключно допоміжним засобом для забезпечення здійснення концентрацій.
Раніше АМКУ вже дозволив DVL Telecom, дочірній компанії французької інвестиційної NJJ Capital, що належить мільярдеру Ксавʼє Ньєлю, набути контроль над компанією Datagroup Holding Limited.
Торік NJJ Capital надіслала до АМКУ заявку про надання дозволу на опосередковане придбання більш ніж 50% у статутному капіталі ТОВ “Лайфселл”. Французька компанія отримала назад свою заяву про намір придбання мобільного оператора lifecell. Антимонопольне відомство відмовилося розглядати заявку через невідповідність документів вимогам.
7 жовтня минулого року суд наклав арешт на корпоративні права в Україні підсанкційних росіян Косогова, Авена і Фрідмана — зокрема, “Київстар” і lifecell. Також суд заарештував ТОВ “Пейселл”, що здійснює прийом платежів від абонентів, і ТОВ “Укртауер”. 13 жовтня суд пом’якшив постанову — заарештованими залишилися 19,8% статутного капіталу ТОВ “Лайфселл” і 47,85% ПрАТ “Київстар”.
Turkcell оскаржували арешт частки у lifecell, здобувши перемогу в суді у квітні 2024 року.