Редакція FinTech Insider дякує читачам за те, що були з нами протягом 2023 року. Віримо, що 2024 стане для всіх нас переможним та продовжуємо працювати задля досягнення цієї мети.
В якості підсумків року пропонуємо вам підбірку з 10 матеріалів, які найбільше читали на нашому сайті в 2023-му (за даними Google Analytics).
1. Податкова почне автоматично отримувати інформацію про рахунки за кордоном: що зміниться для банків, фізичних і юридичних осіб?
У серпні 2022 року Державна податкова служба (ДПС), як компетентний орган України, приєдналася до Багатосторонньої угоди MCAA CRS, яка запроваджує стандарт автоматичного обміну інформацією між країнами-учасницями, яких вже більше 110. У зв’язку з цим восени минулого року Верховною Радою було розроблено законопроект №8131 для внесення змін в законодавство України, що дозволить автоматичному обміну запрацювати. Наразі цей законопроект було ухвалено, тож автоматичний обмін таки запрацює в Україні. Читати більше….
2. Що таке CBDC і чи потрібно це Україні
Еволюція світової фінансової системи поступово призводить до того, що все більше країн думають про національні цифрові валюти. Україна тут не виключення. Тож давайте розберемося, як працює CBDC і що вона може дати Україні. Читати більше….
3. Про першу криптокартку, фінтех-стартап із банківською ліцензією та перспективні для України фінансові сервіси: інтерв’ю з Іваном Світеком, головою правління Unex Bank
FinTech Insider розпитав у Івана Світека про те, наскільки технологічними є банки в Україні, про першу в Україні криптокартку, запущену спільно з Weld Money минулого року, про суперапи, блокчейн, штучний інтелект, а також про те, яких сервісів не вистачає в Україні. Читати більше….
4. ChatGPT: тимчасовий хайп чи революційна технологія? Що думає український фінтех
Чат-бот ChatGPT, безперечно, ключовий тренд 2023 року. Щодня новини про технологічну новинку розривають інформаційний простір, її тестують провідні компанії світу та побоюються представники окремих професій. Чи дійсно творіння OpenAI є революційною технологією? Та чи належить фінансова до тих сфер, для яких генеративний штучний інтелект може стати disruptive інновацією? Про це ми запитали у представників українського банківського та фінтех ринку. Читати більше….
5. Особливості фінансування бізнесу в державному банку: інтерв’ю з Олексієм Ступаком, директором з корпоративного бізнесу Sense Bank
Як націоналізований Sense Bank повертає довіру корпоративних клієнтів? Чи змінилась стратегія роботи з МСБ та великими компаніями за останні три місяці? Та які інструменти фінансування є ключовими станом на сьогодні? Про це та інше FinTech Insider запитав у Олексія Ступака, директора з корпоративного бізнесу Sense Bank. Читати більше….
6. Що таке міскодинг та як банки беруть участь у цій схемі
1 серпня стало відомо про те, що Національний банк України відібрав ліцензію та вирішив ліквідувати банк “Конкорд”. Причина – систематичне порушення банком вимог законодавства у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. З цієї ж причини в березні цього року регулятор відкликав ліцензію в “Айбокс Банку”. Саме ці банки були серед майже десятка інших, які фігурували у розслідуванні БЕБ стосовно ухилення грального бізнесу від оподаткування за допомогою схеми міскодингу. Що ж таке міскодинг та як банки за допомогою цієї схеми дозволяють гральному бізнесу виводити оборот у “тінь”? Читати більше….
7. Як NovaPay виходить на міжнародний ринок, та чому компанії не потрібен банк: інтерв’ю з Андрієм Кривошапко, CEO NovaPay
Яку долю на ринку грошових переказів сьогодні займає NovaPay? Чому не планує отримувати банківську ліцензію в Україні? Чого очікує від виходу на європейський ринок? Про це та інше в інтерв’ю FinTech Insider розповів Андрій Кривошапко, генеральний директор NovaPay. Читати більше….
8. Дитячі дебетові картки як важливий елемент фінансової освіти: що пропонують українські банки?
Фінансова грамотність не є природним вмінням – людина навчається цьому поступово і найчастіше на власному досвіді. Тож починати вчитися управлінню грошима радять з раннього дитинства. Дослідження показують, що зацікавленість в отриманні доходів та здійсненні витрат починає з’являтися у 6-7 років. Це ідеальний час, щоб пояснити дітям, як працюють фінанси. Одним із найкращих інструментів для цього є дебетова картка дитини. Читати більше….
9. Що таке факторинг і чи потрібен він в Україні?
Факторинг – це послуга, яка полягає у фінансуванні підприємства шляхом продажу своїх невиконаних рахунків-фактур фактору – факторинговій компанії, банку або фінансовій компанії, що має відповідну ліцензію. Суть факторингу полягає у фінансуванні дебіторської заборгованості. Читати більше….
10. Що чекає на крипторинок у 2024 році
Завершився останній місяць 2023 року – час підбивати підсумки та робити прогнози на наступний рік. Що принесе 2024-й для глобального крипторинку? Детальніше в статті.