Менше ніж за місяць після націоналізації Sense Bank, що раніше належав власникам-росіянам, юридичні особи на чверть збільшили суми залишків на своїх рахунках в установі. Пасиви юридичних осіб в банку за короткий період зросли на понад 5 млрд грн і нині складають більше ніж 25 млрд грн.
Як зазначається на сайті “Сенс банку”, там це пояснюють суттєвим зростанням рівня довіри корпоративних клієнтів після зміни власника.
За словами члена правління Sense Bank Андрія Соколова, держбанк активізував роботу з корпоративними клієнтами та МСБ. Особливу увагу там нині приділяють державним установам, пропонуючи максимально вигідні для обох сторін умови. Серед партнерів згадуються Укрзалізниця, Енергоатомом, Нафтогаз, а після націоналізації до цього переліку додаються нові імена, серед яких й Укрнафта.
Sense Bank уповноважений на виплату пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ. Також банк бере участь у поточних державних програмах та має наміри приєднатися до участі в реалізації нових ініціатив уряду, спрямованих на підтримку та відбудову економіки України.
Раніше про потенційні вигоди від націоналізації банку зазначили в міжнародному рейтинговому агентстві Fitch Ratings, яке підвищило їх рейтинг.
20 липня керівництво Національного банку ухвалило рішення вивести з ринку АТ “Сенс Банк” та звернулося з пропозицією до уряду щодо участі держави в цій процедурі. Відповідне рішення стало наслідком санкцій, запроваджених проти російських власників банку.
21 липня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив про успішне запровадження тимчасової адміністрації в АТ “Сенс Банк”. Зазначалося, що після прийняття Кабінетом Міністрів рішення про участь держави у виведенні банку з ринку тимчасова адміністрація триватиме не більше двох днів з дня, наступного за днем отримання Фондом відповідного рішення уряду.
22 липня Міністерство фінансів підписало договір купівлі-продажу 100% акцій системно важливого “Сенс Банку”. На сайті колишнього власника українського “Сенс Банку” — холдингу ABH Holdings S.A., який належить росіянам Михайлу Фрідману та Герману Хану, націоналізацію установи назвали “експропріацією” та зазначили, що вживатимуть “всіх доступних внутрішніх та міжнародних правових заходів для захисту своїх інвестицій та отримання повної компенсації за завдані збитки”.
Раніше ABH Holdings S.A. попереджав про правові ризики для всіх майбутніх інвесторів, якщо банк буде націоналізовано. Холдинг Фрідмана і Хана вважає, що найкращим було б залишити банк у приватних руках. Згодом там напряму попередили про намір звернутися до міжнародного суду, якщо український банк буде націоналізовано без належної компенсації.
У НБУ відповіли, що колишні власники не зможуть домогтися повернення банку у свою власність навіть в разі перемоги в судах.