Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило рейтинг акціонерної компанії Сенс Банку з “cc” до “ccc-” і підтвердило його довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті, а прогноз банку змінено зі “стабільного” на “позитивний”.
Як зазначається на сайті агенції, придбання “Сенс Банку” українським урядом позитивно впливає на кредитний профіль банку, оскільки націоналізація усуває негативний репутаційний ризик і створює потенційні переваги для бізнесу та фінансування.
Водночас національний довгостроковий рейтинг банку було підтверджено на рівні “A(ukr)”, а його прогноз покращено зі “Стабільного” на “Позитивний”. Потенційні вигоди від нещодавньої націоналізації банку можуть зміцнити його кредитоспроможність порівняно з іншими установами.
У Fitch зазначили, що в даний час банк із меншою ймовірністю, ніж оцінювалася агентством раніше, зіткнеться із суттєвим дефіцитом капіталу. А націоналізація “Сенс Банку” є помірно позитивним фактором для його кредитоспроможності, оскільки усуває несприятливий репутаційний ризик, пов’язаний із колишнім російським мажоритарним власником і несе потенційні вигоди для бізнесу та фондування банку.
Водночас рейтинг державної підтримки (GSR) зберегли на рівні “немає підтримки”, що відображає переконання агентства в тому, що в разі порушення банком мінімальних вимог до капіталу рекапіталізація в найближчому майбутньому є малоймовірною.
20 липня керівництво Національного банку ухвалило рішення вивести з ринку АТ “Сенс Банк” та звернулося з пропозицією до уряду щодо участі держави в цій процедурі. Відповідне рішення стало наслідком санкцій, запроваджених проти російських власників банку.
21 липня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив про успішне запровадження тимчасової адміністрації в АТ “Сенс Банк”. Зазначалося, що після прийняття Кабінетом Міністрів рішення про участь держави у виведенні банку з ринку тимчасова адміністрація триватиме не більше двох днів з дня, наступного за днем отримання Фондом відповідного рішення уряду.
22 липня Міністерство фінансів підписало договір купівлі-продажу 100% акцій системно важливого “Сенс Банку”. На сайті колишнього власника українського “Сенс Банку” — холдингу ABH Holdings S.A., який належить росіянам Михайлу Фрідману та Герману Хану, націоналізацію установи назвали “експропріацією” та зазначили, що вживатимуть “всіх доступних внутрішніх та міжнародних правових заходів для захисту своїх інвестицій та отримання повної компенсації за завдані збитки”.
Раніше ABH Holdings S.A. попереджав про правові ризики для всіх майбутніх інвесторів, якщо банк буде націоналізовано. Холдинг Фрідмана і Хана вважає, що найкращим було б залишити банк у приватних руках. Згодом там напряму попередили про намір звернутися до міжнародного суду, якщо український банк буде націоналізовано без належної компенсації.
У НБУ відповіли, що колишні власники не зможуть домогтися повернення банку у свою власність навіть в разі перемоги в судах.