Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив про успішне запровадження тимчасової адміністрації в АТ “Сенс Банк”. Команда Фонду уже працює в банку і здійснює усі заходи в межах повноважень, визначених законодавством.
Як зазначають у ФГВФО, вони забезпечують стабільну операційну діяльність банку. Сервіси для фізичних осіб працюють у звичайному режимі: зокрема, здійснення платежів та отримання коштів у банкоматах для фізичних осіб доступні у рамках звичних, встановлених регулятором та банком лімітів, без додаткових обмежень зі сторони Фонду, а також без обмежень приймаються платежі юридичних осіб.
Там нагадали, що, зважаючи на те, що “Сенс Банк” входить до переліку системно важливих банків, Національний банк направив до Кабінету Міністрів України пропозицію щодо участі держави у виведенні банку з ринку. За фактом прийняття рішення урядом буде повідомлено додатково.
Після прийняття Кабінетом Міністрів рішення про участь держави у виведенні банку з ринку тимчасова адміністрація триватиме не більше двох днів з дня, наступного за днем отримання Фондом відповідного рішення уряду.
20 липня керівництво Національного банку ухвалило рішення вивести з ринку АТ “Сенс Банк” та звернулося з пропозицією до уряду щодо участі держави в цій процедурі. Відповідне рішення стало наслідком санкцій, запроваджених проти російських власників банку.
Раніше ABH Holdings S.A. попереджав про правові ризики для всіх майбутніх інвесторів, якщо банк буде націоналізовано. Холдинг Фрідмана і Хана вважає, що найкращим було б залишити банк у приватних руках. Згодом там напряму попередили про намір звернутися до міжнародного суду, якщо український банк буде націоналізовано без належної компенсації.
Певний неназваний потенційний покупець надіслав Нацбанку пакет документів на узгодження купівлі значної частки “Сенс Банку”. Припускалося, що мова йде про компанію Karswell Ltd, яка висловила намір придбати 75,6% акцій “Сенс Банку”.
Karswell Ltd є номінальним власником 43,75% акцій польського банку Plus Bank SA, якого пов’язують з польським мільярдером Зигмунтом Соложом.
У регуляторі сказали журналістам, що отримання документів на продаж частки “Сенс Банку” ніяк не змінить ситуації з його майбутньою націоналізацією. Новий закон, який має забезпечити перехід банку у власність держави, парламент вже ухвалив.
Новий законопроєкт передбачає, що підставою для націоналізації можуть бути українські та міжнародні санкції проти акціонерів банку. У попередньому законопроєкті легальним приводом до націоналізації називалася неплатоспроможність банку, але від цієї ідеї відмовилися.
Документ дозволяє націоналізувати колишній український “Альфа-Банк”, позбавивши права на власність їх російських власників. Очікується, що процес заміни власників на державу не вплине на роботу банку, відтак вкладники не відчують на собі негативних наслідків націоналізації.