Певний неназваний потенційний покупець надіслав Національному банку пакет документів на узгодження купівлі значної частки “Сенс Банку”. Регулятор не бачить перспектив щодо того, що продаж буде погодженим через пропуски в поданій документації, а також через санкції до поточних номінальних власників банку російського походження.
Як зазначає “Економічна правда”, посилаючись на слова представників регулятора, НБУ отримав документи на купівлю “Сенс Банку” від потенційного покупця. Вони містять істотні невідповідності вимогам законодавства та положень Нацбанку.
У Нацбанку підкреслили, що не ухвалювали ніяких рішень щодо дозволу на проведення операції з купівлі частки у банку. Там не бачать перспектив, що продаж “Сенс Банку” буде погодженим, через неповний пакет документів від потенційного покупця, а також через санкції проти Михайла Фрідмана і Петра Авена, як ніхто не знімав.
За їх словами, будь-які спроби такого продажу у будь-який спосіб будуть містити ознаки дій, спрямованих на обхід встановленого санкційного режиму в умовах санкцій (у вигляді, зокрема, блокування активів) продаж банку чи частки в юридичній особі, яка володіє “Сенс банком”.
У ЗМІ вважають, що потенційним покупцем, який подав документи до НБУ, була кіпрська компанія Karswell Ltd, яка висловила намір придбати 75,6% акцій “Сенс Банку”. Karswell Ltd є номінальним власником 43,75% акцій польського банку Plus Bank SA, якого пов’язують з польським мільярдером Зигмунтом Соложом.
У регуляторі сказали журналістам, що отримання документів на продаж частки “Сенс Банку” ніяк не змінить ситуації з його майбутньою націоналізацією. Закон, який має забезпечити перехід банку у власність держави, парламент вже ухвалив.
Новий законопроєкт передбачає, що підставою для націоналізації можуть бути українські та міжнародні санкції проти акціонерів банку. У попередньому законопроєкті легальним приводом до націоналізації називалася неплатоспроможність банку, але від цієї ідеї відмовилися.
Документ дозволяє націоналізувати колишній “Альфа-Банк Україна”, позбавивши права на власність їх російських власників — російських бізнесменів Фрідмана та Авена. Очікується, що процес заміни власників на державу не вплине на роботу банку, відтак вкладники не відчують на собі негативних наслідків націоналізації.