Обсяг розрахунків стейблкоїнами у 2022 році, за оцінками європейської компанії з управління хедж-фондами Brevan Howard, становив понад $11 трлн. Результати усіх транзакцій зі стейблкоїнами торік перевищили або досягли рівня транзакцій, що опрацювали постачальники платіжних послуг Mastercard і Visa.
Як зазначається у їхньому досліджені, Mastercard та Visa у 2022-му опрацювали транзакцій на $6,6 трлн та $11,6 трлн відповідно, а PayPal за цей час обробив платежів на $1,4 трлн. Розрахунки стейблкоїнами перевищили результати Mastercard і PayPal та наблизилися до показників Visa.
Дослідження акцентувало на неспекулятивній діяльності зі стейблкоїнами у блокчейнах Ethereum, Tron та Binance Smart Chain. Дослідження показало, що понад 25 мільйонів адрес у блокчейні зберігають понад $1 у стейблкоїнах.
В центрі дослідження були переважно стейблкоїни, забезпечені фіатною валютою, зокрема USDT, USDC, BUSD і TUSD. В основі цих цифрових активів лежать банківські депозити, облігації та інші ліквідні грошові активи. Звіт показав, що саме на ці стейблкоїни, забезпечені фіатом, припадає більшість неспекулятивних операцій.
За їх підрахунками, 75% активних адрес, які використовуються щотижня, здійснюють транзакції на суму менше ніж $1000.
Мережа Ethereum займає 50% в загальному обсязі операцій зі стабільними монетами, проте її частка в обсязі транзакцій становить 3%. Блокчейни Tron та BSC спільно забезпечили 41% загального обсягу. Лідером за використанням став стейблкоїн USDT, з показником використання у 69%.
Крім того, звіт показав, що використання стейблкоїнів не пов’язане із закономірностями класичного крипторинку. Обсяги стейблкоїнів знизилися лише на 11% з грудня 2021 року, тоді як ширші обсяги централізованого та децентралізованого обміну впали на 64% та 60% відповідно.
Попри успіх у 2022 році, у 2023 році стейблкоїни відстають від Mastercard, в першу чергу через циклічність крипторинку та складний регуляторний клімат у США. Водночас там припускають, що стейблкоїни можуть випередити біткоїн за кількістю користувачів протягом п’яти років завдяки платіжній інтеграції та інноваціям.