Міністерство фінансів США запропонувало нове правило, яке зобов’яже криптовалютних брокерів звітувати про продажі та обміни цифрових активів користувачами. Це правило є частиною ширшої ініціативи Конгресу та регуляторних органів, спрямованої на посилення регулювання щодо користувачів криптовалют, які потенційно ухиляються від сплати податків.
Як зазначає Reuters, нова форма податкової звітності покликана допомогти платникам податків у визначенні їхніх податкових зобов’язань, а користувачам криптовалют — уникнути складних розрахунків для оцінки їхніх прибутків.
Податковій службі було доручено визначити критерії для ідентифікації криптоброкерів та надати відповідні форми звітності та інструкції. Крім того, це правило поширило вимоги до звітності на цифрові активи для конкретних грошових операцій, що перевищують $10 000.
Після ухвалення законопроєкт, за оцінками Reuters, ці нові правила можуть принести близько $28 млрд доходу протягом десяти років. Казначейство запропонувало, щоб ці правила набули чинності для брокерів у 2025 році, в рамках підготовки до податкового періоду 2026 року.
Реакція криптоіндустрії на цю пропозицію була різною. Представники Blockchain Association зазначили, що за умови правильного впровадження нові правила можуть забезпечити повсякденних користувачів криптовалют необхідною інформацією для точного дотримання податкового законодавства.
Однак представники DeFi Education Fund, лобістської групи, що займається питаннями децентралізованих фінансів, розкритикували запропонований підхід, заявивши, що він не спростить подачу податкових декларацій і не підвищить рівень дотримання податкового законодавства. Вони схарактеризували пропозицію як заплутану, таку, що спростовує сама себе, і таку, що вводить в оману.
Наразі IRS зобов’язує користувачів криптовалют звітувати про низку операцій з цифровими активами, включаючи торгівлю криптовалютою, незалежно від того, чи призвели ці операції до отримання прибутку. Користувачі несуть відповідальність за підрахунок прибутку самостійно, оскільки платформи, що здійснюють торгівлю цифровими активами, не надають цю інформацію податковій службі.
Крім того, згідно з рішенням Казначейства, на брокерів цифрових активів поширюватимуться ті ж стандарти подання інформації, що й на брокерів, які працюють з іншими фінансовими інструментами, такими як облігації та акції. Згідно з цією пропозицією, термін “брокер” охоплюватиме як централізовані, так і децентралізовані платформи для торгівлі цифровими активами, процесори криптоплатежів, а також спеціальні онлайн-гаманці, що зберігають цифрові активи. Правило застосовуватиметься до таких криптовалют, як біткойн та ефір, а також до не взаємозамінних токенів.