Fintech Insider
    Вхід
    Вийти

    Підписка на новини

    Отримуйте свіжі новини першими

    Останні публікації

    Дубілет запускає застосунок для створення кастомних екскурсій Flat Planet

    5 Грудня 2023

    Klarna обрала Adyen як глобального еквайрингового партнера

    5 Грудня 2023

    Мінцифри долучили до розробки європейського цифрового гаманця

    5 Грудня 2023
    Facebook Twitter Instagram
    Fintech Insider
    Надіслати статтю Вхід
    • Фінанси
    • Цифрові активи
    • Технології
    • Стартапи
    • Easy FinTech
    • Можливості
      • Анонси
      • Рекомендації
      • Вакансії
    Fintech Insider
    Головна»Всі матеріали»Мінфін сформував правління і наглядову раду націоналізованого “Сенс Банку”

    Мінфін сформував правління і наглядову раду націоналізованого “Сенс Банку”

    24 Липня 2023
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp VKontakte Email Telegram
    Поділитись
    Facebook Twitter LinkedIn Email Telegram WhatsApp

    Міністерство фінансів сформувало нове правління і наглядову раду націоналізованого “Сенс Банку”. Окрім Кузьміна Дмитра, про призначення якого було відомо раніше, у правління нового державного банку увійшли ще чотири члени, а також з’явилися п’ять нових членів наглядової ради.

    Як зазначається на сайті банку, у правління АТ “Сенс Банк”, яке очолює Кузьмін, увійшли Зубченко Олена як його заступниця, Шклярук Олексій як член правління та головний ризик-менеджер та Тютюн Інна і Соколов Андрій як члени правління.

    Раніше Олена Зубченко очолювала департамент фінансової політики Мінфіну. Олексій Шклярук з 2016 року обіймав посаду члена правління “Агропросперіс Банку”, відповідав за напрямок ризик-менеджменту, до цього працював у Credit Agriclole у сфері управління ризиками. Інна Тютюн була заступницею голови правління “Української асоціації фінтех та інноваційних компаній”, а до цього працювала заступницею голови правління “Укргазбанку”. “Андрій Соколов” працював у банку “Південний”.

    Водночас наглядову раду банку очолив Аджунер Шевкі, а її членами визначені Пронченко Андрій та Дюк Ростислав як незалежні члени наглядової ради, а також Свистун Андрій та Власюк Владислав як представники держави.

    Шевкі Аджунера раніше очолював наглядову раду “Укрзалізниці”, а також був членом наглядової ради “Укренерго” і певний час очолював наглядову раду “Ощадбанку”, проте НБУ не погодив його на цій посаді через конфлікт інтересів – членство в наглядових радах інших держкомпаній – клієнтів банку. Двома незалежними членами наглядової ради Сенс Банку стали керуючий партнер “PwC Legal Україна” Андрій Пронченко та голова правління “Української асоціації фінтех та інноваційних компаній” Ростислав Дюк. Представниками держави в наглядовій раді стали начальник відділу Мінфіну Андрій Свистун, який із травня до листопада минулого року входив до наглядової ради Укргазбанку, і секретар робочої групи з питання санкцій проти Росії Владислав Власюк.

    22 липня Міністерство фінансів підписало договір купівлі-продажу 100% акцій системно важливого “Сенс Банку”. У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб 23 липня припинили тимчасову адміністрацію в установі.

    На сайті колишнього власника українського “Сенс Банку” — холдингу ABH Holdings S.A., який належить росіянам Михайлу Фрідману та Герману Хану, націоналізацію установи назвали “експропріацією” та зазначили, що вживатимуть “всіх доступних внутрішніх та міжнародних правових заходів для захисту своїх інвестицій та отримання повної компенсації за завдані збитки”.

    Раніше уряд погодився з пропозицією Національного банку про участь держави у виведенні з ринку “Сенс Банку”. Міністерство фінансів стане власником банку, придбавши його у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, поточного контролера установи за символічну 1 грн.

    20 липня керівництво Національного банку ухвалило рішення вивести з ринку АТ “Сенс Банк” та звернулося з пропозицією до уряду щодо участі держави в цій процедурі. Відповідне рішення стало наслідком санкцій, запроваджених проти російських власників банку.

    21 липня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив про успішне запровадження тимчасової адміністрації в АТ “Сенс Банк”. Зазначалося, що після прийняття Кабінетом Міністрів рішення про участь держави у виведенні банку з ринку тимчасова адміністрація триватиме не більше двох днів з дня, наступного за днем отримання Фондом відповідного рішення уряду.

    Міністерство фінансів у найкоротші терміни планувало забезпечити призначення нового керівництва. Після закінчення дії воєнного стану Мінфін здійснить залучення інвесторів для продажу комерційного банку.

    Раніше ABH Holdings S.A. попереджав про правові ризики для всіх майбутніх інвесторів, якщо банк буде націоналізовано. Холдинг Фрідмана і Хана вважає, що найкращим було б залишити банк у приватних руках. Згодом там напряму попередили про намір звернутися до міжнародного суду, якщо український банк буде націоналізовано без належної компенсації.

    Певний неназваний потенційний покупець у червні надіслав Нацбанку пакет документів на узгодження купівлі значної частки “Сенс Банку”. Припускалося, що мова йде про компанію Karswell Ltd, яка висловила намір придбати 75,6% акцій “Сенс Банку”.

    Karswell Ltd є номінальним власником 43,75% акцій польського банку Plus Bank SA, якого пов’язують з польським мільярдером Зигмунтом Соложом.

    У регуляторі сказали журналістам, що отримання документів на продаж частки “Сенс Банку” ніяк не змінить ситуації з його майбутньою націоналізацією. Новий закон, який має забезпечити перехід банку у власність держави, парламент вже ухвалив.

    Законопроєкт передбачає, що підставою для націоналізації можуть бути українські та міжнародні санкції проти акціонерів банку. У попередньому законопроєкті легальним приводом до націоналізації називалася неплатоспроможність банку, але від цієї ідеї відмовилися.

    Документ дозволяє націоналізувати колишній український “Альфа-Банк”, позбавивши права на власність їх російських власників. Очікується, що процес заміни власників на державу не вплине на роботу банку, відтак вкладники не відчують на собі негативних наслідків націоналізації.

    Фінанси
    Поділитись Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Email Telegram
    Попередня статтяRevolut запускає у Великій Британії спільні облікові записи для декількох клієнтів
    Наступна стаття Правоохоронці підозрюють колишніх власників “Сенсу” у спробах виведення коштів і доведення до банкрутства

    Схожі статті

    Klarna обрала Adyen як глобального еквайрингового партнера

    5 Грудня 2023

    Рекордна угода: Фонд гарантування вкладів погодив реструктуризацію кредиту на 6 млрд грн

    5 Грудня 2023

    Фінтех-тренди в Україні та світі: що впливатиме на індустрію у 2024 році

    5 Грудня 2023

    Українці витратили на 35% більше за тиждень Black Friday цього року

    5 Грудня 2023

    Залишити коментар Відмінити відповідь

    Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі



    Останні по темі

    Дубілет запускає застосунок для створення кастомних екскурсій Flat Planet

    5 Грудня 2023

    Klarna обрала Adyen як глобального еквайрингового партнера

    5 Грудня 2023

    Мінцифри долучили до розробки європейського цифрового гаманця

    5 Грудня 2023

    Рекордна угода: Фонд гарантування вкладів погодив реструктуризацію кредиту на 6 млрд грн

    5 Грудня 2023
    Про нас
    Про нас

    Медіа про фінтех та інноваційні технології

    Пошта: info@fintechinsider.com.ua

    Інформація
    • Редакційна політика
    • Користувацька угода
    • Контакти
    Facebook Instagram Telegram
    • Редакційна політика
    • Користувацька угода
    • Контакти
    © 2023 Fintech Insider.

    Введіть запрос вище та натисніть Enter щоб шукати. Натисніть Esc для відміни.

    Увійдіть або зареєструйтесь

    Вітаємо!

    Увійти або Зареєструватись.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі



    Забули пароль?

    Реєструйтеся прямо зараз!

    Вже зарєєстровані? Увійти.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі



    Пароль буде вислано на вказану вами пошту