Українська команда хакерів KibOrg виклала у мережу повну базу даних клієнтів найбільшого російського комерційного банку “Альфа-Банк”, що містить персональні дані 38 млн клієнтів фізичних та юридичних осіб. Три місяці тому KibOrg у співпраці з хакерським угрупованням NLB зламали базу даних російського “Альфа-Банку”.
Як зазначається у релізі угруповування, таблиця містить 115 217 571 запис, з яких приблизно 38 мільйонів унікальних фізичних та юридичних осіб. База даних має клієнтські записи починаючи з 2004 року.
За словами представників KibOrg, пресслужба банку спочатку спростувала новину, назвавши дані “скомпільованими з кількох випадкових номерів”, а пізніше повідомлення було змінено на звинувачення у неправдивості інформації.
“Передаємо привіт службі безпеки Альфа-Банку та персонально Михайлу Фрідману. Раніше ми змогли додзвонитися до нього і той прокоментував злам клієнтської бази банку словами: “Ну, нехай”. Можливо, колись він буде більш прихильним до розмови із нами”, – йдеться в релізі.
Суд торік у жовтні арештував корпоративні права Михайла Фрідмана, Петра Авена і Андрія Косогова, включаючи частку в компаніях IDS (виробник “Моршинська”, “Миргородська”) і “Київстар”. Пізніше також стало відомо, що під арештом опинилися корпоративні права lifecell, що викликало протести з боку холдингу Veon через нібито порушення його прав.
В Україні Фрідмана підозрюють у відмиванні $1,2 млн та 1,93 млн євро (приблизно 100 млн грн) та умисному ухиленні від сплати податків на 18 млн грн. Слідство вважає, що разом із російськими партнерами Фрідман намагався вивести активи з України на суму понад 1 млрд грн, щоб уникнути санкцій. Також СБУ повідомляла Фрідману про підозру у фінансуванні війни проти України. За підрахунками правоохоронців, з початку повномасштабного вторгнення рф він “влив” близько 2 млрд рублів у декілька військових заводів країни-агресора.
У ABH Holdings звинувачення до Фрідмана назвали спробою “приховати незаконну експропріацію Sense Bank”. У липні керівництво Нацбанку ухвалило рішення вивести з ринку АТ “Сенс Банк” та звернулося з пропозицією до уряду щодо участі держави в цій процедурі, яку погодили в Міністерстві фінансів.
Раніше ABHH попереджав про правові ризики для всіх майбутніх інвесторів, якщо банк буде націоналізовано. Холдинг Фрідмана і Хана вважає, що найкращим було б залишити банк у приватних руках. Згодом там напряму попередили про намір звернутися до міжнародного суду, якщо український банк буде націоналізовано без належної компенсації.
У НБУ відповіли, що колишні власники не зможуть домогтися повернення банку у свою власність навіть в разі перемоги в судах.
Нещодавно ABHH, яка була номінальним власником “Сенс Банку”, подала позов проти України та вимагає компенсацію в розмірі $1 млрд за примусову націоналізацію банку.