За рік з моменту старту державної політики «Зроблено в Україні» понад 50 тисяч підприємств і підприємців отримали державну підтримку. Натомість за підсумками 2024 року реалізація «Зроблено в Україні» забезпечила 0,64% додаткового зростання ВВП, що еквівалентно 88 млрд грн, наголосили у пресслужбі Міністерства економіки.
«Рік тому ми розпочали масштабну трансформацію економіки, орієнтовану на виробництво продукції з високою доданою вартістю. Ми бачимо конкретні результати: підприємства отримують фінансування, виробництво зростає, а нові заводи відкриваються в Україні, навіть попри виклики війни. У 2025 році продовжуємо цю політику», – зазначила Юлія Свириденко.
Політика «Зроблено в Україні» містить в собі наступні інструменти підтримки бізнесу:
- «Доступні кредити 5-7-9%» – пільгове кредитування бізнесу. У 2024 році більшість нових кредитів було видано на інвестиційні цілі.
- Гранти для переробних підприємств – кошти для виробників на модернізацію або запуск нового обладнання для переробки сировини.
- Програма державного стимулювання створення індустріальних парків.
- Підтримка проєктів зі значними інвестиціями.
- Програма доступного іпотечного кредитування “єОселя”.
- Компенсація 25% вартості за придбання агротехніки та обладнання українського виробництва.
- Компенсація 15% вартості за придбання енергетичного, будівельного, колісного та спеціального обладнання українського виробництва.
- Програма «Шкільні автобуси».
- Гранти «Власна Справа».
- Допомога малому бізнесу у старті та розширенні діяльності.
- Гранти для ветеранів.
Нагадаємо – у лютому уряд виділив 5,1 млрд грн на програми, які є частиною політики «Зроблено в Україні». Також 1,6 млрд грн буде направлено на підтримку внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги. Сюди входить програма «Національний кешбек» та компенсація на продукцію української промисловості, зокрема за купівлю обладнання та техніки