В рамках конференції Money20/20, що проходить з 6 по 8 червня в Амстердамі, відбулася панельна дискусія, присвячена обговоренню фінансової інклюзії та впливу відкритого банкінгу на її зростання у світі. В дискусії взяли участь Джесс Тернер, виконавча віцепрезидентка з відкритого банкінгу та API в компанії Mastercard, а також Джеймс Флінн, співзасновник Currensea. FinTech Insider зібрав найцікавіше з обговорення.
Підвищення фінансової інклюзії — задача кожної фінкомпанії
За словами Джесс Тернер, представниці Mastercard, компанії будь-якого розміру та спеціалізації, від банків до невеликих фінтех-гравців, повинні у своїй стратегії передбачити фінансову інклюзію та працювати над її підвищенням.
“Це відповідальність кожного, хто працює у сфері фінансів”, — наголосив Джеймс Флінн.
Зокрема, сьогодні Mastercard оголосила про запуск нового інноваційного рішення – Account Owner Verification (верифікація власника рахунку), що забезпечує миттєву перевірку користувача, та про нове партнерство у сфері відкритих банківських даних з французькою компанією Algoan. Остання використовуватиме розробки Mastercard для прийняття рішення щодо кредитування через Open Banking.
Відкритий банкінг – це ключ до фінансової інклюзії
Як зазначили експерти в ході дискусії, відкритий банкінг сприяє підвищенню фінансової інклюзії. За словами Джесс Тернер, Open Banking дозволяє створити екосистему даних, консолідувавши таку інформацію, як історія транзакцій кожного окремого користувача, кредитна історія, платіжні звички тощо, та запропонувати користувачеві ті платіжні рішення, які задовольнять його потреби.
Наприклад, у Великій Британії, де 85% користувачів мають дебетові картки, вони змушені відкривати кредитну картку для покращення своєї кредитної історії та можливості отримати доступ до кредитних інструментів. Відкритий банкінг, вважають експерти, дозволяє отримати доступ до широкого спектру інструментів, не змінюючи свої платіжні вподобання. А також допомагає користувачам вирішити, як використовувати їхні власні дані.
Окрім того, відкритий банкінг робить простішим та безпечнішим процес верифікації та відкриття цифрового рахунку, а це безпосередньо впливає на фінансову інклюзію.
“Я вважаю, що відкритий банкінг — це дійсно революційна інновація. Якщо учасники індустрії будуть використовувати відкритий банкінг для таких цілей, як розробка нових продуктів та способів їх використання, а також зрозуміють, що може зробити їхній бізнес для розвитку цієї інновації, користувачі та компанії отримають те, чого вони хочуть”, — зазначила Джесс Тернер.
Відкритий банкінг — це перемога кожної зі сторін
Співзасновник Currensea вважає, що ті банки, які не впроваджують відкритий банкінг, перешкоджають фінансовій інклюзії. “Open Banking — це не про конкуренцію, це про цифрову інклюзію”, — каже він. А Джесс Тернер доповнює: “Відкритий банкінг — одна з небагатьох речей у світі, де кожен є переможцем”.
Підвищити фінансову інклюзію можна через підтримку малого та середнього бізнесу
За словами Джесс, Mastercard планує доєднати до цифрової економіки 1 мільярд людей до 2025 року. Досягти цього компанія має намір зокрема через підтримку малого та середнього бізнесу особливо того, що був створений жінками.