Група компаній Sony Music, що входить до “великої трійки” лейблів звукозапису, надіслала листи 700 компаніям-розробникам у сфері штучного інтелекту із застереженням, щоб вони не використовували контент групи для навчання нейромереж без укладення відповідних ліцензійних угод. Заборона включає широкий спектр контенту: аудіозаписи, пісні та їхні тексти, обкладинки та метадані.
Як зазначає NBC News, у Sony підкреслили, що визнають “значний потенціал і розвиток ШІ”. Однак лейбл наголосив, що несанкціоноване використання контенту при навчанні, розробці та комерціалізації ШІ-систем позбавляє їх компанію контролю і відповідних компенсацій. Це суперечить нормальному застосуванню робіт, завдає шкоди законним інтересам, а також зазіхає на інтелектуальну власність та інші права компанії.
У листі Sony пропонує розробникам підтвердити, що вони не використовували контент лейблу без дозволу. Якщо компанії все ж використовували роботи Sony, то їм слід надати детальну інформацію про те, як цей контент застосовували.
В останні місяці представники музичної індустрії стали частіше говорити про свої побоювання щодо використання ШІ, оскільки швидке поширення інструментів технології спрощує збір контенту, захищеного авторським правом, для створення музики. Деякі лейбли почали домовлятися про укладення угод про ліцензування контенту для навчання ШІ-моделей. Інші ж подають до суду на розробників нейромереж, стверджуючи, що моделі навчені на матеріалах, захищених авторським правом.