Міністерство цифрової трансформації оголосило про старт в Україні бета-тесту програми “Національний кешбек”, в межах якої українці зможуть отримувати 10% компенсації за купівлю товарів українського виробництва. Компенсація нараховується на спеціальний рахунок у банку щомісяця, а відстежувати надходження коштів можна через застосунок “Дія”.
Як зазначається у релізі Мінцифри, програма працюватиме у форматі бета-тесту перший місяць. Для участі потрібно відкрити спеціальний рахунок у банку та активувати послугу через застосунок “Дія”.
У програмі беруть участь 7 торгових мереж, ще близько 40 закладів торгівлі у процесі приєднання. Також у програмі зареєстровано 38 тисяч товарів від 600 українських виробників. Кешбек доступний на харчі, ліки, одяг, побутову хімію, косметику, господарські товари, будівельні матеріали, меблі, іграшки тощо.
Максимальна сума кешбеку, яку можна отримати за місяць, обмежено 3000 грн. Кошти можна витрачати на комунальні, медичні послуги, транспорт, мобільний зв’язок, спорт, кіно, або задонатити на Сили оборони чи купити військові облігації.
Координатором програми є Міністерство економіки, у реалізації беруть участь Мінцифри, Державна податкова служба, “Ощадбанк” та інші уповноважені банки. Технологічними партнерами виступають Mastercard та Visa.
Раніше уряд вирішив запустити програму вже у вересні та затвердив проєкт закону про внесення змін до Податкового кодексу, що стосуються реалізації програми національного кешбеку. На програму цьогоріч передбачено 3 млрд грн.
Держава вже зареєструвала бренд “Купуй українське” і, як зазначав Офіс Президента у березні, програма національного кешбеку вже розроблена на 100%. Проте запуск програми вже кілька разів відкладався. Спочатку її планували презентувати до кінця березня, потім — до кінця літа 2024 року.
Нещодавно мережа мультимаркетів “Аврора” в співпраці з “А-банком” та цифровою платформою Deeployalty самостійно протестували виплати кешбеку за українські товари. Компанія зазначила, що реалізація програми постала перед технічними труднощами, зокрема в інтеграції систем для ідентифікації покупок українських товарів.