Криптобіржа Binance перебуває під напругою протягом кількох місяців через натиск регулятивного контролю, який розірвав багато ключових банківських відносин у всьому світі. Зараз криптовалютна біржа переживає низку звільнень топ-менеджерів на тлі розслідувань у Франції, Австралії, США та інших країнах.
Як зазначає Fortune, високопосадовці Binance, включаючи генерального юрисконсульта Хан Нга, головного директора зі стратегії Патріка Гіллмана та старшого віце-президента з відповідності Стівену Крісті, повідомили цього тижня, що залишають компанію. Їх відхід відбувається після нещодавнього відходу Метью Прайса, колишнього агента IRS, найнятого Binance у 2021 році для спостереження за глобальними розслідуваннями та збором розвідувальних даних.
Ця низка відходів вважається ознакою управлінської та стратегічної кризи для Binance в той час, коли вона стикається з сильним регуляторним тиском. Ситуація також, ймовірно, посилить цей тиск, враховуючи, що відхилення походять з юридичних підрозділів і відділів відповідності, які безпосередньо мають справу з регуляторами.
За словами представника Binance, знайомого з ситуацією, керівники йдуть у відповідь на чутки про розслідування, яке проводить Міністерством юстиції щодо Binance та її генерального директора, Чанпена Чжао. Binance вже є об’єктом серйозних регулятивних позовів, а нині ширяться чутки, що Міністерство юстиції неминуче порушить кримінальну справу як проти компанії, так і проти Чжао.
Це разом із численними розслідуваннями США в Європі, Австралії та інших країнах підігріло чутки про те, що Чжао може піти у відставку, намагаючись допомогти Binance пережити регуляторний шторм. У червні Bloomberg опублікував розлогий профіль Річарда Тена, швидкозростаючого керівника Binance з досвідом, описуючи його як “наступника” Чжао, оскільки компанія розглядала варіанти наступності.
Але поки Чжао не показує жодних ознак того, що він готовий відійти.
Binance залишається найбільшою криптовалютною біржею у світі, але її частка на ринку почала скорочуватися в останні місяці, можливо, через регулятивний тиск і рішення закрити її банками в США, Європі та інших країнах.
Раніше фінансові регулятори в декількох юрисдикціях ЄС отримували запити на інформацію про Binance від Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC). Водночас кілька європейських країн проводять власні розслідування щодо Binance у зв’язку з підозрами в місцевих правопорушеннях.
Влада Європейського союзу запідозрила дочірні компанії криптобіржі Binance у незаконній діяльності. Побоювання виникли через незрозумілі операції біржі в Ірландії та на Мальті. На тлі численних розслідувань Binance активно згортає діяльність у Європі.
Також SEC звинувачує Binance у різних порушеннях законів про цінні папери.
SEC подала до суду на Binance, Binance.US та Чанпена Чжао 5 червня 2023 року. Комісія звинуватила компанію в управлінні незареєстрованими біржами та продажу незареєстрованих цінних паперів. Через день, 6 червня, регулятор висунув аналогічні звинувачення Coinbase.
9 червня Binance.US призупинила поповнення депозитів у доларах, а також попередила, що банки-партнери готуються заморозити виведення коштів у доларах 13 червня 2023 року.
SEC просила суд заморозити активи Binance.US для захисту коштів американських клієнтів біржі на суму $2,2 млрд, які знаходяться у “значному ризику” бути викраденими засновниками Binance. Суд відхилив прохання SEC, вимагаючи від компанії і регулятора знайти компроміс, який згодом було досягнуто.
Внаслідок позову Binance стикнулася з широкими обмеженнями у США: від співпраці з нею почали відмовлятися місцеві платіжні сервіси, зафіксований значний відтік коштів клієнтів, в результаті якого частка Binance на ринку в США скоротилася в рази.