Європейське управління з цінних паперів і ринків (ESMA) застерігає, що криптовалютна індустрія може становити дедалі більшу загрозу стабільності традиційних фінансових ринків. Це відбуватиметься у міру зростання та поглиблення зв’язків ринку цифрових активів із традиційними фінансовими установами.
Про це пише Cointelegraph. Виконавча директорка ESMA Наташа Казенав у своїй заяві до Комітету з економічних та монетарних питань 8 квітня наголосила: “Ми не можемо виключати, що майбутні різкі падіння цін на криптоактиви можуть мати ефект доміно на нашу фінансову систему”.
Вона зазначила, що хоча наразі криптоактиви становлять лише 1% від глобальних фінансових активів і ще не мають достатнього впливу для серйозних наслідків для традиційних ринків, взаємозв’язки швидко розвиваються.
Казенав особливо підкреслила, що “навіть потрясіння на малих ринках можуть спричинити або каталізувати ширші проблеми стабільності в нашій фінансовій системі”. Серед конкретних занепокоєнь регулятора — спотові біржові фонди криптовалют, використання стейблкоїнів, а також хакерські атаки, шахрайство та скандали, включаючи нещодавню втрату $1,4 мільярда на біржі Bybit та крах FTX у листопаді 2022 року.
Євросоюз уже впровадив кілька заходів для захисту від криптовалютних ризиків, найбільш помітним з яких є регулювання ринків криптоактивів (MiCA), запроваджене минулого року. Хоча Казенав назвала MiCA “проривом” у регулюванні криптовалют, вона додала, що “не існує абсолютно безпечного криптоактиву” і що можуть знадобитися додаткові правила для пом’якшення майбутніх ризиків.