Міністерство юстиції США несподівано закрило свою Національну команду з контролю за криптовалютами, що свідчить про кардинальну зміну в підході федерального уряду до боротьби з криптовалютними злочинами. Відповідний меморандум був надісланий заступником генерального прокурора Тоддом Бланшем у понеділок ввечері.
Як передає CNBC, прокуратури США тепер самостійно вестимуть справи, пов’язані з цифровими активами, зосереджуючись насамперед на злочинах, пов’язаних із тероризмом. Пріоритетними напрямками стануть переслідування осіб, які “використовують цифрові активи для вчинення кримінальних злочинів, таких як тероризм, наркоторгівля, торгівля людьми, організована злочинність та фінансування картелів”.
Розформування підрозділу є частиною серії регуляторних змін, запроваджених адміністрацією Дональда Трампа, який зробив криптодружню політику важливою частиною своєї передвиборчої кампанії 2024 року. Створений у 2022 році за президентства Джо Байдена, цей підрозділ відігравав ключову роль у гучних справах, зокрема в розслідуванні щодо біржі Binance та її засновника Чанпена Чжао.
У меморандумі міститься критика попередніх спроб використовувати кримінальне переслідування як регулятивний інструмент для криптоіндустрії за адміністрації Байдена. Тепер Міністерство юстиції не переслідуватиме криптобіржі, сервіси змішування коштів або автономні гаманці за дії їхніх користувачів або “ненавмисні порушення правил”.
Нагадаємо – у березні Управління контролю за іноземними активами США (OFAC) виключило криптосервіс Tornado Cash зі списку санкційних осіб Specially Designated Nationals (SDN). Також було пом’якшено санкції проти засновника сервісу — громадянина росії Романа Семенова.