Криптовалютна біржа Bybit зазнала наймасштабнішої хакерської атаки в історії індустрії – 21 лютого 2024 року зловмисники викрали цифрові активи на суму приблизно $1,4 млрд. За атакою стоїть північнокорейське угруповання Lazarus Group, яке раніше вже було причетне до великих криптокрадіжок.
Про це пише Cointelegraph. Інцидент значно перевершив попередній рекорд – крадіжку $600 млн з мережі Ronin у 2022 році. Новина про атаку миттєво вплинула на криптовалютний ринок – ціна Ethereum впала приблизно на 8% протягом доби.
Після крадіжки хакери почали активно розподіляти викрадені кошти: вже наступного дня група Lazarus перемістила 10 000 токенів Ethereum (близько $27 млн) на гаманець Bybit Exploiter 54. Згідно з даними блокчейн-аналітики, викрадені активи було розподілено між 53 гаманцями, де зберігається 489,395 ETH та 15,000 Mantle Restaked ETH.
Біржа Bybit відреагувала на ситуацію оперативно. Попри атаку, платформа продовжила обробляти запити на виведення коштів і оголосила програму винагород – до 10% ($140 млн) за допомогу у поверненні викрадених активів. Перші успіхи у відновленні коштів вже відомі: команди з кібербезпеки повернули приблизно $43 млн, а компанія Tether заморозила 181,000 USDT, пов’язаних із хакерською атакою.
Наразі резерви Bybit перевищують зобов’язання, а загальні активи становлять $10,9 млрд. Протягом 22-23 лютого біржа придбала Ethereum на суму $742 млн через різні канали, включаючи угоди з великими криптоінвестиційними компаніями Galaxy Digital, FalconX та Wintermute. Сьогодні генеральний директор Bybit Бен Чжоу повідомив, що біржа повністю відновила баланс ETH та незабаром опублікує аудиторський звіт про резерви, який підтвердить співвідношення активів клієнтів 1:1.
Нагадаємо – за весь 2024 рік північнокорейські хакери вкрали криптовалюти на $1,3 млрд, що менше за крадіжку у Bybit. Протягом року північнокорейські хакери здійснили 47 атак, на які припадає 61% від усіх викрадених криптоактивів у світі.