У 2024 році міжнародні компанії-нерезиденти, які надають електронні послуги фізичним особам на митній території України, задекларували понад 12,6 млрд грн податкових зобов’язань. Відповідні звіти подали 125 платників, що є учасниками системи сплати так званого «податку на Google».
Про це пише пресслужба Державної податкової служби. Серед компаній, які сплатили найбільші суми податку, власники популярних інтернет-ресурсів: Upwork, Netflix, Apple, Facebook, Instagram, Valvesoftware, Etsy, Google, PlayStation, Amazon, Bolt. Сукупно вони задекларували та сплатили понад 10,2 млрд грн ПДВ.
Динаміка зростання порівняно з 2023 роком:
- кількість зареєстрованих платників збільшилася на 28 осіб;
- сума податкових зобов’язань зросла майже на 5 млрд грн.
Загалом станом на 1 лютого 2025 року в Україні зареєстровано 131 платника ПДВ серед осіб-нерезидентів, які надають електронні послуги фізичним особам. Обов’язок реєстрації виникає, якщо протягом останніх 12 місяців загальна сума постачання перевищує 1 000 000 грн.
Як наголосив раніше глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передбачення та прогнози, що “податок на Google” не запрацює в Україні, нерезиденти не будуть реєструватися та вийдуть з ринку України, не справдились. Навпаки, надходження з так званого «податку на Google» рік до року зростають. У рік запровадження надходження до державного бюджету від «податку на Google» склали 4,3 млрд грн, у 2023 році – 8 млрд грн.
У червні 2021 року Верховна Рада ухвалила закон №1525-IX, який називають «податком на Google». Головна мета закону – зобов’язати іноземних техногігантів сплачувати 20% податку на додану вартість (ПДВ), як і інший зареєстрований в Україні бізнес. Саме Google став одним з перших великих технологічних гігантів, який підпав під дію цього закону.