Два найбільші європейські біржові оператори — Deutsche Börse та Euronext — посилюють зусилля, щоб зупинити відтік місцевих компаній, які обирають первинне розміщення акцій (IPO) у США. Як повідомляє Reuters, європейські біржі розгорнули активну маркетингову кампанію, спрямовану на розвінчання поширеного переконання, що американські біржі забезпечують вищі оцінки вартості компаній.
Deutsche Börse, оператор Франкфуртської фондової біржі, поширює серед німецьких компаній документи, в яких попереджає про ризики виходу на американський ринок. Згідно з їхнім дослідженням, більшість компаній, які розміщували акції в Європі, зростали у ціні в перший торговий день, тоді як на американських біржах такі досягнення мала лише половина фірм. Біржа стверджує, що акції німецьких компаній, які обрали лістинг у США, в середньому впали на 13% з 2004 року. Тоді як компанії, представлені у Франкфурті, виросли на 24%.
Euronext, який керує сімома біржами в містах включно з Амстердамом і Парижем, також планує випустити подібний звіт, який спростовує переконання щодо вищих оцінок вартості для компаній, що торгуються у США.
“Ми справді спостерігаємо більше конкуренцію між європейським і американським ринками щодо розміщення акцій, а не всередині Європи”, — зазначив керівник відділу ринків капіталу та корпоративних клієнтів Deutsche Börse Штефан Маассен.
Європейські біржі стурбовані тим, що за останнє десятиліття близько 130 європейських компаній загальною вартістю $667 мільярдів вирішили розмістити акції або перенести основний лістинг до США. Однак, 70% цих компаній зараз торгуються нижче ціни розміщення, із середнім падінням на 9%.
Нагадаємо – у вересні минулого року Європейська платіжна ініціатива (EPI) оголосила про запуск власної платіжної системи Wero, що має намір витіснити Visa та Mastercard. Фінансові компанії ЄС роками таємно працювали над розробкою. Wero – це сервіс переказів між фізичними особами (P2P) за допомогою номера телефону, QR-коду або електронної пошти.