ІТ-галузь України демонструє стабільність попри повномасштабну війну, забезпечуючи близько 3% валової доданої вартості економіки. Такі дані опубліковані у звіті Інституту економічних досліджень у співпраці з German Economic Team, передає delo.ua.
Програмування та ІТ-консалтинг формують основну частку вартості у секторі — 55%. Ще приблизно 25% припадає на оптову торгівлю комп’ютерною технікою, програмним забезпеченням та супутніми товарами. Помітна зміна у структурі галузі: великі та середні компанії стали головними джерелами виробництва, тоді як частка мікропідприємств скоротилася з 62% у 2020 році до 9% у 2023-му, що значною мірою пов’язано з впровадженням “Дія.City”.
Середня заробітна плата в ІТ-секторі зросла до $2500 на місяць, що на 26% більше порівняно з минулим роком і на 40% вище довоєнного рівня. Конкуренція за посади залишається високою — у середньому 27 кандидатів на одну вакансію, що значно перевищує загальноекономічний показник у 7 кандидатів.
Експорт послуг IT-сектору у 2024 році зріс на 3%, досягнувши $6,5 млрд, проте його частка у загальному експорті знизилась до 14% через швидше зростання інших галузей. Податковий внесок галузі становить 2,7% від загальних надходжень, що дещо менше порівняно з попереднім роком, але суттєво більше, ніж у 2022 році.
Серед лідерів ринку залишаються такі компанії як EPAM, SoftServe та GlobalLogic. Особливо примітно, що AJAX Systems увійшла до п’ятірки найбільших IT-компаній України, витіснивши Ciklum.
Нагадаємо – технологічна галузь залишається однією з ключових в українській економіці та забезпечує значні валютні надходження. ІТ-сектор – найбільший експортер послуг в Україні: від загального обсягу послуг комп’ютерні послуги складають 38%.