Фонд гарантування вкладів фізичних осіб станом на 21 вересня виплатив вкладникам виведеного з ринку банку “Конкорд” 495,9 млн грн гарантованого відшкодування за вкладами, що становить близько 77% від загальної суми, призначеної до виплати.
Як зазначається на сайті ФГВФО, найбільша активність серед вкладників спостерігалася у перші дні, що є типовою ситуацією після початку виплати відшкодування у будь-якому банку. За перший тиждень виплат вкладники ліквідованого “Конкорду” отримали 58% від загальної суми.
Також у Фонді підкреслили, що 40% коштів було отримано вкладниками дистанційно, без відвідування відділень банків-агентів Фонду. Станом на кінець червня до здійснення дистанційних виплат доєдналися вже п’ять банків з 12 банків-агентів Фонду (“Приватбанк”, “Укргазбанк”, банк “Південний”, “ПУМБ” та “Таскомбанк”), а загальна сума дистанційного відшкодування становила вже понад 2 млрд грн.
У середині червня Міністерство цифрової трансформації анонсували послугу з отримання компенсації для вкладників збанкрутілих банків у застосунку “Дія”, яку реалізовують з Фондом гарантування вкладів. Очікувалося, що послуга з’явиться у “Дії” впродовж декількох тижнів.
У Фонді нагадали, що виплати гарантованого відшкодування тривають безперервно аж до завершення ліквідаційної процедури банку. Завдяки дії норми про повне відшкодування коштів за вкладами (на період воєнного стану та упродовж трьох місяців після його завершення), вкладникам “Конкорду” виплачуються кошти у сумі повного розміру вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня 1 серпня 2023 року.
Процедуру ліквідації АТ “АКБ “Конкорд” розпочато на підставі рішення Національного банку від 1 серпня. Тоді керівництво регулятора відкликало банківську ліцензію в акціонерного комерційного банку “Конкорд”, та ухвалило рішення про його ліквідацію. На наступний день Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав процедуру ліквідації.
Банк “Конкорд” залишився без ліцензії у зв’язку із систематичним порушенням установою вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Центробанк звинувачує установу у незабезпеченні функціонування належної системи управління ризиками, ненадання на запити інспекційної групи правдивої інформації, необхідної для здійснення нагляду у сфері санкцій, також зазначає про низку порушень санкційних норм та неврахування під час аналізу ризиків, що наявні в їх продуктах та послугах, особливостях та можливостях їх використання.
Фонд гарантування з 21 серпня розпочав виплату гарантованого відшкодування вкладникам “Конкорду”.