Керівництво Національного банку відкликало банківську ліцензію в акціонерного комерційного банку “Конкорд”, широко відомого як Concord Bank, на базі якого працював віртуальний банк Neobank. Також правління НБУ ухвалило рішення про його ліквідацію.
Як зазначається на сайті регулятора, частка фінустанови становила 0,17% від активів платоспроможних банків, тож виведення його з ринку не вплине на стабільність банківського сектору.
За словами представників НБУ, банк залишився без ліцензії ліквідується у зв’язку із систематичним порушенням установою вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Центробанк звинувачує установу у незабезпеченні функціонування належної системи управління ризиками, ненадання на запити інспекційної групи достовірної інформації, необхідної для здійснення нагляду у сфері санкцій, також зазначає про низку порушень санкційних норм та неврахування під час аналізу ризиків, що наявні в їх продуктах та послугах, особливостях та можливостях їх використання.
У НБУ нагадали, що упродовж останніх двох років за результатами здійснення нагляду за вчинені банком “Конкорд” порушення наклав штраф на 60,4 млн грн та письмове застереження. Інформація щодо раніше застосованих до банку заходів впливу публікувалася.
Очікується, що кожен вкладник банку отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених законом. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам, за даними НБУ, станом на 1 липня становила 1 116,25 млн грн.
Насамкінець Нацбанк виписав банку “Конкорд” штраф в розмірі 400 тисяч гривень за не супроводження переказу коштів необхідною інформацією про отримувача переказу коштів та не супроводження не переказу коштів інформацією про платника (ініціатора переказу). Мова йде про дві частини редакції закону про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, що діяла на момент вчинення порушення.
У лютому повідомлялося, що в Україні викрито діяльність 9 банків – 8 приватних та одного державного, які надавали гральному бізнесу послугу по міскодінгу (призначення банком суб’єкту господарювання коду категорії, що не відповідає його фактичній діяльності) та виводу цих грошей.
За даними Нацбанку України, на 1 червня 2023 року “Конкорд” за розміром активів посідав 35-те місце (4,83 млрд грн) серед 65 банків, що діють у країні. За перші три місяці 2023 року мережа підрозділів банку скоротилася на два відділення – до 12.
Відомі бенефіціари акціонерного комерційного банку “Конкорд” — Олена Сосєдка (56,2295 %) та Юлія Сосєдка (43,7675 %).