15 серпня нове керівництво націоналізованого Сенс Банку провело зустріч з представниками медіа, щоб розповісти про поточну ситуацію в банку та плани на найближчий час. Ми зібрали основне з пресконференції.
Відставка Дмитра Кузьміна
14 серпня Дмитро Кузьмін, голова правління націоналізованого Сенс Банку, подав у відставку за взаємною згодою з особистих причин. Того ж дня наглядова рада прийняла його відставку. Голова наглядової ради Шевкі Аджунер наголосив, що це рішення Кузьмін прийняв “з особистих причин, які ми всі повинні поважати”. Жодних непорозумінь між головою правління і наглядовою радою, за словами Аджунера, не було.
Банк продовжує працювати та обслуговувати клієнтів у стабільному режимі, наголосило керівництво. Виконувачкою обов’язків голови правління стала заступниця Дмитра Кузьміна Олена Зубченко. Вона може перебувати на цій позиції до шести місяців. Водночас наглядова рада банку найближчим часом розпочне процес відбору та призначення нового постійного голови правління.
Також Шевкі Аджунер зазначив, що правління банку буде підсилено декількома новими членами.
Стратегія розвитку
За словами голови наглядової ради, Сенс Банк – дуже сильний гравець на ринку. Наразі ліквідність банку в чотири рази перевищує вимоги Нацбанку. “Банк – сильний, стійкий, прибутковий. Наша роль – додати йому цінності”, – зазначає Шевкі Аджунер.
При цьому керівництво повідомило, що попереду – аудит та детальне дослідження стану банку та його клієнтської бази.
Як розповів заступник голови наглядової ради Ростислав Дюк, Сенс Банк має потужний план входження в осінньо-зимовий період. Він також має потужну базу клієнтів, й нове керівництво сподівається, що клієнти, які були до повномасштабного вторгнення, також повернуться. Для цього, зокрема, Сенс Банк планує стати учасником державних програм фінансування, зокрема програми “Доступні кредити 5-7-9%”.
“Інвестиційна привабливість, інноваційність та ефективність банку – це те, на чому ми плануємо зосередитись”, – зазначив Ростислав Дюк.
За словами Олени Зубченко, Сенс Банк є універсальним, тож нове керівництво планує рухатись у цьому напрямку й надалі: залучати нових корпоративних та роздрібних клієнтів, МСБ, реалізовувати зарплатні проєкти. Представники правління та наглядової ради також анонсували зміни у мобільному застосунку Sense Bank.
Перспективи приватизації
Цього тижня з’явилася інформація, що найбільша інвесткомпанія України Dragon Capital потенційно зацікавлена в купівлі Sense Bank, якщо українська влада виставить його на продаж.
Шевкі Аджунер наголосив, що питання приватизації банку вирішує виключно акціонер, тобто держава. “Коли, кому та за якою ціною продати – це лише відповідальність власника. Наша задача – зробити банк максимально привабливим для потенційного покупця”, – каже голова наглядової ради.
Суди з попередніми власниками
Наразі відсутні будь-які судові справи з колишніми власниками, заявили в Сенс Банку. Якщо судові процеси будуть, то все буде здійснюватися в рамках закону, наголосив голова наглядової ради.
Раніше повідомлялося, що 21 липня на сайті колишнього власника українського “Сенс Банку” — холдингу ABH Holdings S.A., який належить росіянам Михайлу Фрідману та Герману Хану, націоналізацію установи назвали “експропріацією” та зазначили, що вживатимуть “всіх доступних внутрішніх та міжнародних правових заходів для захисту своїх інвестицій та отримання повної компенсації за завдані збитки”. Проте, як зазначили в Нацбанку, колишні власники Сенс Банку не зможуть домогтися повернення банку у свою власність навіть в разі перемоги в судах. Оскарження у суді не може розвернути процес виведення з ринку та націоналізації.