Представники Національного банку Казахстану провели презентацію проєкту цифрового тенге для Вищої аудиторської палати країни. Менеджмент регулятора пояснив аудиторам про тестування цифрового тенге, чим обіг центральних валют центробанків (CBDC) відрізняється від звичайних безготівкових розрахунків через банківські застосунки.
Як зазначається на сайті палати, пропозиції співробітників Вищої аудиторської палати були взяті до уваги. Вони можуть бути включені до методики впровадження цифрової валюти.
Метою проєкту є подальший розвиток та модернізація, адаптація національної платіжної системи Казахстану до нових зовнішніх викликів. Цифровий тенге не покликаний замінити готівкові чи безготівкові гроші, а використовуватиметься паралельно.
Впровадження CBDC дозволить забезпечити подальший розвиток національної платіжної системи Казахстану завдяки ряду унікальних технологічних характеристик, таких, зокрема, як можливість оплати без зв’язку. Цифровий тенге як третя форма національної валюти вважатиметься таким самим законним платіжним засобом, ціна його дорівнюватиме курсу тенге, і його легко можна буде обміняти на готівку чи безготівку.
Зараз Національний банк Казахстану проводить всебічне дослідження переваг та ризиків цифрової валюти, її впливу на грошово-кредитну політику, фінансову стабільність та ринок платіжних послуг.
Нацбанк Казахстану реалізував пілотний проєкт цифрового тенге у 2021 році, щоб перевірити життєздатність концепції цифрової валюти. У 2022 році фінансовий регулятор продовжив дослідження вигод та витрат від можливого впровадження цифрового тенге.
Платформа цифрового тенге була протестована з реальними споживачами та торгово-сервісними підприємствами. Наразі розроблено дорожню карту впровадження цифрового тенге на 2023-2025 роки.