Пакистан має намір розробити чітку нормативну базу для регулювання діяльності у сфері цифрових активів з метою стимулювання розвитку місцевої криптоіндустрії. Про це повідомив генеральний директор Пакистанської криптовалютної ради Білал бін Сакіб, пише Bloomberg.
Торгівля криптовалютами вже є популярною в цій південноазіатській країні, попри попередження центрального банку про ризики криптогалузі. За даними аналітичної компанії Chainalysis, Пакистан посідає дев’яте місце у світі за рівнем впровадження криптовалют. У країні налічується від 15 до 20 мільйонів користувачів криптовалют, зазначив Сакіб.
“Пакистан більше не хоче залишатися осторонь. Ми прагнемо залучити міжнародні інвестиції, оскільки Пакистан — це ринок з низькими витратами та високим потенціалом зростання, де 60% населення молодше 30 років. У нас є робоча сила, яка готова розвивати технології Web3”, – наголосив Сакіб.
План легалізації з’явився після призначення Сакіба головним радником міністра фінансів з питань управління цифровими активами на початку цього місяця. Він також консультуватиме з питань використання штучного інтелекту для підвищення ефективності уряду, оптимізації процесів прийняття рішень та стимулювання інновацій у державному секторі.
Нагадаємо – раніше політики Пакистану рішуче відкидали ідею щодо легалізації криптовалют як платіжного засобу в країні і розглядали питання щодо повної заборони використання криптовалют в країні. У Міністерстві фінансів країни у 2023 році наголошували, що криптовалюти несуть ризик фінансування тероризму, а центробанк зазначав про відтік іноземної валюти з країни через криптосферу.