Політики Пакистану рішуче відкинули ідею щодо легалізації криптовалют як платіжного засобу в країні і розглядають питання щодо повної заборони використання криптовалют в країні. У Міністерстві фінансів країни вважають, що криптовалюти несуть ризик фінансування тероризму, а центробанк зазначає про відтік іноземної валюти з країни через криптосферу.
Як зазначає BlockchainReporter, уряд країни ініціював введення обмежень на обіг цифрових валют, включаючи заборону використання програмного забезпечення, пов’язаного з криптовалютою.
Міністерство фінансів Пакистану називає надання дозволу на криптовалютну торгівлю неможливим, згадуючи нещодавній вихід країни з сірого списку Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF). Пакистан перебував у сірому списку з 2018 року до 2022-го через недоліки у своїй фінансовій системі.
FATF вимагає від країн збирати та обмінюватися інформацією про криптотранзакції, щоб приборкати їх незаконне використання. У жовтні минулого року FATF виключила Пакистан зі списку, у який входять країни, зусилля у боротьбі з відмиванням грошей та протидії фінансуванню тероризму яких орган вважає недостатніми, але які працюють над усуненням їхніх недоліків.
Серед причин там зазначають, що криптовалюта — це високоризикований актив, який може використовуватися для фінансування тероризму. Також зазначається, що торгівля криптовалютою має здебільшого спекулятивний характер, а також призводить до відтоку іноземної валюти з країни.
Там вважають, що такі країни, як Пакистан, особливо вразливі до криптовалют, які не підлягають ефективному регулюванню або моніторингу. Також там згадали рішення Китаю обмежити використання криптовалют, а також заходи впливу щодо ринку в США, вказавши на необхідність слідувати курсом більш розвинених країн.
Міністерство фінансів доручило Державному банку Пакистану та Міністерству інформаційних технологій розпочати роботу над забороною криптовалют.
Очікується, що всі криптовалютні біржі в країні будуть заборонені, а їх використання вважатиметься незаконним. Також очікується заборона будь-якого просування цифрових активів у медіапросторі. Тим, хто порушить заборону, загрожуватимуть штрафи та тюремні терміни.