Міжнародний валютний фонд (МВФ) повторив свої заклики до регулювання криптовалюти в деяких країнах, зазначивши, що їх повна заборона може бути неефективна у довгостроковій перспективі. Там порадили замість заборон керувати попитом на криптовалюти, використовуючи регульовані інструменти.
Як зазначається у звіті МФВ щодо регулювання криптовалютної галузі в Латинській Америці та Карибському басейні, різні країни регіону мають полярні погляди щодо регулювання криптовалют. Наприклад, у Сальвадорі криптовалюта прирівняна до платіжного засобу, а Багами були першою країною, яка запустила власну цифрову валюту центрального банку (CBDC). Водночас інші країни, такі як Аргентина чи Домініканська Республіка, заборонили використання криптоактивів у країні.
Підхід з повною забороною криптоактиві у МВФ називають неефективним у довгостроковій перспективі.
Натомість регіону радять зосередитися на розв’язанні проблем, пов’язаних із попитом на криптовалюту, включаючи незадоволені потреби громадян у цифрових платежах, а також на підвищенні прозорості шляхом реєстрації транзакцій із криптовалютними активами в національній статистиці.
Більшість центральних банків регіону аналізують потенційне впровадження CBDC. Відповідно до опитування МВФ, розглядається як роздрібний, так і оптовий варіант CBDC.
Раніше керуюча директорка Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва відзначила ризик впровадження роздрібних CBDC. На її думку, властивості та наслідки впровадження цього типу CBDC може нести ризики, які досі не вивчені.
Цього тижня МВФ анонсував власну глобальну інфраструктуру, яка забезпечить сумісність розрахунків між цифровими валютами, випущеними національними центральними банками.