Міжнародний валютний фонд працює над концепцією глобальної інфраструктури, яка забезпечить сумісність розрахунків між цифровими валютами, випущеними національними центральними банками (CBDC). Вона дозволить уникнути ризиків неправильного використання CBDC, вважають в МВФ.
Як зазначає Reuters, за словами керуючої директорки фонду Крісталіни Георгієвої, CBDC не повинні бути розрізненими національними пропозиціями, а для більш ефективних та справедливих транзакцій потрібні системи, які з’єднують країни, та операційна сумісність.
Через скорочення використання готівки та зростаючого інтересу до криптоактивів, багато банківських установ вивчають можливості цифрових валют, випущених центральним банком. 10 центральних банків із 14, які вивчають можливість проведення національного цифрового тендеру щодо CBDC, вже готові вийти з ними на ринок.
Водночас, на думку глави МФВ, багато що ще не вирішено щодо регулювання та організації CBDC на світовому рівні.
Зараз МВФ працює над створенням майданчика для операцій із токенами, над законодавством, за допомогою якого можна буде контролювати переміщення коштів у цифрових валютах, прив’язаних до грошових одиниць країн-учасниць проекту.
Концепція базується на принципі наднаціональної фінансової системи, яка подолає кордони та дозволить вільно перекладати та конвертувати токени.
Загалом МВФ схвалив плани центробанків із запуску CBDC. Втім, це не єдина проблема, яку необхідно вирішити в галузі цифрової економіки у глобальному масштабі.
Раніше керуюча директорка Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва відзначила ризик впровадження роздрібних CBDC. На її думку, властивості та наслідки впровадження цього типу CBDC може нести ризики, які досі не вивчені.