Міністерство цифрової трансформації з партнерами долучилося до розробки Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), ІТ-аудит якої виявив потребу в оновленні для більш ефективної роботи е-Суду. Мінцифри продовжує функціональний аудит, після якого планується запустити оновлені сервіси для громадян.
Як зазначається у релізі міністерства, мова йде про можливість звертатися до суду онлайн у зручний час 24/7, отримувати судові рішення, подавати докази, процесуальні документи, а також повідомляти про події в електронній формі. Оновленням планується дозволити ознайомлюватися з матеріалами електронної судової справи, переглядати відкриті дані та реєстри та аналізувати судову практику й ефективність роботи судів.
Нині в е-Суді вже доступні електронний кабінет, можливість відеоконференцій та документообігу онлайн. Також підкреслюється, що судові сповіщення, судові рішення та судові штрафи вже є в державному сервісі “Дія”. Очікується, що частина нових сервісів для громадян будуть доступні в окремому е-кабінеті, а частина — у “Дії”.
Наразі впроваджується можливість подання електронного виконавчого документа по судовій справі до Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) для виконання судового рішення. Наприклад, щоб стягнути аліменти з боржника, не треба буде шукати адресу підходящої служби та ходити до суду. Громадяни надсилатимуть та отримуватимуть документ автоматично, а сповіщення про всі кроки справи надходитимуть у “Дії”.
У релізі підкреслюється, що впровадження е-Суду є важливою частиною Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки. Електронні сервіси та систему розробляє Мінцифри спільно з Вищою радою правосуддя, Комітетом Верховної Ради з питань правової політики та Державною судовою адміністрацією за підтримки USAID проєкту ЄС Право-Justice та консалтингової компанії CIVITTA.