Комісія з цінних паперів та ф’ючерсів Гонконгу (SFC) опублікувала попередження про шахрайську групу, яка називає себе Quantum AI або AI Quantum. Організація використовує діпфейк з Ілоном Маском, щоб ввести людей в оману і змусити їх повірити, що саме він стоїть за проєктом.
Як зазначає Business Insider, регулятор виявив, що група, яка намагається копіювати назву Лабораторії квантового штучного інтелекту NASA (Quantum AI Lab), яка займається дослідженнями в галузі квантових обчислень, вдавалася до використання глибоко підроблених відео відомого підприємця, щоб обдурити людей, які нічого не підозрювали, і змусити їх повірити в те, що саме він є натхненником платформи.
Гонконгська група, причетна до цієї справи, стверджувала, що пропонує послуги з торгівлі криптовалютою за допомогою передового штучного інтелекту. Однак влада підозрює, що ця операція слугувала фасадом для участі в шахрайській діяльності, пов’язаній з віртуальними активами.
Група використовувала три вебсайти та дві сторінки у Facebook для здійснення своїх криптовалютних афер. Щоб надати своїй схемі достовірності, шахраї використовували підроблені відео за участю Ілона Маска. Вони навіть створили фальшивий “новинний” вебсайт, щоб поширювати вигадану інформацію про свої послуги, ще більше обманюючи потенційних жертв.
Шахраї раніше вже використовували фейки про Ілона Маска, щоб вкрасти гроші у своїх жертв. У квітні BI повідомляв про південнокорейську жінку, що втратила $50 000 після того, як шахраї, які видавали себе за Маска, зв’язалися з нею в Instagram. Вона навіть поспілкувалася у відеочаті з тим, кого вважала всюдисущим мільйонером.
Шахраї звернулися до технології створення діпфейків для просування шахрайства. Діпфейки використовують алгоритми штучного інтелекту, щоб створювати відео та аудіо з переконливою імітацією виразу обличчя та голосу жертви. Шахраї все частіше звертаються до “глибоких підробок” як засобу виманювання у жертв їхніх грошей.
Наприклад, відома нігерійська шахрайська організація The Yahoo Boys використовує deepfakes, щоб заманювати жертв у романтичні афери. Шахраї використовують діпфейки для відеодзвінків зі своїми жертвами, використовуючи програмне забезпечення для зміни власної зовнішності та імітації особи людини, яку вони видають за іншу.