Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому топменеджеру банку “Фінанси та Кредит” у розкраданні понад пів мільярда гривень в інтересах власника-ексолігарха. Колишній власник установи ще у 2010 році створив злочинну організацію, через яку були вкрадені гроші банку.
Як зазначається на сайті правоохоронців, до виведення коштів та подальшої їх легалізації власник банку залучив серед інших й службову особу банку — заступника голови правління, який також обіймав посаду члена кредитного комітету банку. За його допомогою було вкрадено майже 560,5 млн грн.
Колишній власник достеменно знав, що до фінансових активів банку входять банківські депозити фізичних та юридичних осіб та кошти, отримані в межах рефінансування від Національного банку. Водночас він через підставних осіб отримав контроль над приватним товариством, яке штучно отримувало кредитні кошти від банку.
Рішення приймались кредитним комітетом установи, до якого входили залучені ексолігархом голова та члени правління банку “Фінанси та Кредит”, у тому числі й зазначений заступник голови правління. Після перерахування грошей на комерційну структуру, гроші перенаправлялись у підконтрольні олігарху компанії-нерезиденти для їх подальшої легалізації.
Колишньому заступнику голови правління банку повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата майна в особливо великих розмірах у складі злочинної організації).Його затримано, вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
У межах розслідування кримінального провадження ексолігарху раніше було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України. Наразі накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб.
Зокрема, заарештовані акції його підприємств на сотні мільйонів гривень та корпоративні права товариств, 26 об’єкти нерухомості. Також накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.
Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).