Британський Lloyds Bank опублікував останні дані про романтичні шахрайства, які показують, що кількість людей, які стали жертвами подібних афер, зросла на 22% у 2023 році порівняно з попереднім роком. Середня сума збитків від цих афер склала £6 937, що нижче, ніж у попередньому році, коли середня сума збитків становила £8 237.
Як зазначається у релізі банку, романтичні шахрайства є особливим типом шахрайства, коли шахраї націлені на людей, які шукають кохання. Вони часто використовують фальшиві фотографії та інформацію в соціальних мережах і додатках для онлайн-знайомств, щоб заманити потенційних жертв. Процес може тривати довго, оскільки шахрай повинен побудувати довірливі стосунки зі своєю жертвою.
Шахраї зазвичай мають безліч відмовок, чому вони не можуть зустрітися особисто або показати своє обличчя під час відеодзвінків. Врешті-решт, вони вимагають гроші, зазвичай посилаючись на сімейні проблеми, медичні рахунки або потребуючи грошей на проїзд до місця зустрічі з жертвою. Сума, яку просять шахраї, може починатися з невеликої, але з часом може зростати.
Як показує звіт, у 2023 році чоловіки дещо частіше ставали жертвами романтичних шахрайств, приблизно у 52% випадків. З іншого боку, жінки, які стали жертвами, як правило, повідомляють про більші втрати, ніж чоловіки: в середньому £9 083 проти £5 145, втрачених чоловіками. Серед тих, хто став жертвою, люди у віці від 55 до 64 років найчастіше були обмануті шахраями, які маскувалися під любовні інтереси, кількість випадків серед цієї вікової групи зросла майже на 49% порівняно з 2022 роком. Однак найбільше грошей втрачають люди у віці від 65 до 74 років — в середньому £13 123, що є найбільшою сумою серед усіх вікових груп.
Lloyds Banking Group щороку інвестує десятки мільйонів фунтів стерлінгів у новітні технології, щоб захистити своїх клієнтів від шахрайства. Звертаючись до цієї проблеми, представники банку зазначили, що шахраї часто націлюються на тих, хто шукає кохання, щоб нажитися на цьому.
У банку попередили, що шахраї можуть бути неймовірно переконливими й залишати своїх жертв як емоційно, так і фінансово виснаженими. Соціальні мережі та додатки для онлайн-знайомств відіграють важливу роль у цьому, оскільки через фальшиві профілі буває важко визначити, хто є справжнім, а хто ні. Lloyds Bank також пояснює, що хороші стосунки не починаються з надсилання грошей невідомій людині, і що як тільки це сталося, жертва повинна відсторонитися від цієї ситуації.