Правоохоронці звинувачують трьох юнаків віком від 16 до 17 років з Житомирщини у шахрайствах, що включали злочинну схему з отримання доступу до банківських рахунків громадян. Група обманювала користувачів за допомогою фішингу, а саме через поширення посилання про фейкову міжнародну грошову допомогу серед українців у месенджерах та соціальних мережах.
Як зазначається у релізі Кіберполіції, список ошуканих включає мешканців з різних регіонів країни, зокрема постраждали працівники одного з дитячих будинків Сумщини. Вони отримували фейкові пропозиції з надання міжнародної допомоги, а перейшовши за посиланням, їм пропонувалось ввести логін та пароль, нібито для входу у віртуальний кабінет банку. Після такої авторизації користувачі втрачали кошти з рахунків.
Шахрайську схему викрили кіберполіцейські Житомирщини спільно з СБУ, за сприяння служби безпеки “ПриватБанку”. 29 травня поліцейські провели 11 санкціонованих обшуків за місцями проживання причетних у Житомирі, Бердичеві, у їх транспортних засобах, а також на Вінниччині. Поліцейські вилучили мобільні телефони, банківські картки, комп’ютерну техніку, жорсткі диски, чорнові записи та понад 20 тисяч гривень.
За попередніми оцінками правоохоронців, загальна сума збитків може сягати понад мільйон гривень. За частину отриманих доходів учасники схеми купували найсучасніші мобільні телефони, а пізніше продавали їх. Крім того, молодики придбали автівки, оформивши право власності на своїх батьків.
У межах досудового розслідування триває встановлення інших ймовірних учасників схеми. Слідчі ГУНП в Житомирській області, за процесуального керівництва обласної прокуратури, повідомили юнакам про підозри у шахрайствах (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України). Фігурантам шахрайської оборудки може загрожувати до 8 років позбавлення волі.