У публікації британської дослідницької програми Future of Financial Intelligence Sharing вважається, що плани Групи двадцяти з підвищення ефективності цифрових платіжних систем до 2027 року не враховують зростаючу вразливість перед кримінальними структурами та підвищені ризики відмивання грошей, що виникають унаслідок різкого збільшення санкцій.
Як зазначається у релізі FFIS, починаючи з 2021 року G20 реалізує дорожню карту вдосконалення транскордонних платежів, яка спрямована на зниження вартості та підвищення швидкості, доступності та прозорості транскордонних платежів. FFIS попереджає, що ці зусилля несуть безпекові ризики.
Рада з фінансової стабільності (Financial Stability Board, FSB) розробила дорожню карту щодо вдосконалення транскордонних платежів. Ініціативу, очолювану G20, підтримують Світовий банк, МВФ і близько 40 центральних банків. У жовтні FSB опублікував оновлену версію плану, зосередивши увагу на практичних заходах.
Документом пропонувалося встановлення загальних стандартів даних, вдосконалення розрахункової інфраструктури та скликання регуляторів, наглядових органів і законодавців для усунення “регулятивних непорозумінь” у секторі. Транскордонні платежі, які зазвичай обробляються протягом декількох годин або днів, зможуть здійснюватися протягом декількох секунд, що залишає контрагентам менше часу для проведення перевірок відповідності та блокування підозрілих платежів.
Програма FFIS є дослідницьким партнерством з Центром досліджень фінансових злочинів та безпеки RUSI. Королівський інститут об’єднаних збройних сил (RUSI) є провідним у Сполученому Королівстві аналітичним центром з питань оборони та безпеки.
Прискорення платежів, на думку представників FFIS, загрожує зникненням фундаментальної частини існуючих процесів забезпечення захисту від економічних злочинів: можливості перевірки транзакцій та відкликання платежів після отримання інструкцій, але до фактичного здійснення транскордонних розрахунків.
У доповіді міститься заклик до розширення співпраці державного і приватного секторів для “жорсткого підключення” систем запобігання фінансовим злочинам до транскордонної платіжної інфраструктури та використання національних даних для виявлення мереж відмивання грошей. Також FFIS закликає уряди узгодити цілі прискорення міжнародних платежів і забезпечення дотримання економічних санкцій.