Цифровий токен JPM Coin, випущений JPMorgan Chase, найбільшим банківським холдингом США, на основі блокчейну, за даними представників компанії, досягнув позначки в $1 млрд транзакцій щодня. Водночас це лише невелика частка (0,01%) від транзакцій на $10 трлн, які щодня оброблює JPMorgan.
Як зазначає Bloomberg, токен, який дозволяє оптовим клієнтам здійснювати платежі через блокчейн, є рідкісним прикладом використання блокчейну в реальному часі великим банком. Хоча більшість транзакцій наразі здійснюються в доларах, банк планує розширити використання блокчейну в майбутньому.
Компанія також запускає застосунок репо на основі блокчейну і вивчає можливість створення цифрового депозитного токена для прискорення транскордонних розрахунків.
У холдингу також припускають можливість створення цифрового токена для роздрібних розрахунків, щоб забезпечити таку ж ефективність для їх споживачів. Прихильники блокчейнів стверджують, що вони можуть забезпечити миттєві платежі з меншими витратами, ніж сучасні технології. Але цифрові реєстри ще не були протестовані в тому ж масштабі, що й існуючі платіжні мережі.
Розробка проєкту JPM Coin розпочалася у 2019 році. У жовтні 2020 року JPMorgan Chase анонсував перше використання цифрової валюти JPM Coin у комерційних транзакціях. Комерційний запуск проєкту було здійснено протягом кількох місяців.
Цьогоріч холдинг оголосив про впровадження системи платежів у євро для корпоративних клієнтів за допомогою стейблкоїна JPM Coin. Раніше орієнтована на корпоративних клієнтів блокчейн-платформа для платежів працювала лише з доларом. З 21 червня JPM Coin почав використовуватися для операцій з євро, а перший платіж на платформі здійснила німецька компанія Siemens.
Станом на вересень 2023 року з моменту запуску проєкту банк використав JPM Coin для обробки транзакцій на суму близько $300 млрд.