Топменеджер криптобіржі Binance Хелен Хай залишила посаду керівника відділу по роботі з фіатними валютами. Хай залишила свій пост у період, коли низка керівників звільнилися з компанії на тлі уваги регуляторів до діяльності криптовалютної біржі.
Як зазначає Wall Street Journal, посилаючись на людей, знайомих з деталями звільнення, відділ, який очолювала Хай, співпрацює з фірмами з обробки платежів і банками, щоб гарантувати клієнтам можливість обмінювати долари та інші традиційні валюти на цифрові активи.
Після того, як у Binance виникли проблеми з фінансовими регуляторами, деякі постачальники фіатних послуг розірвали зв’язки з біржею.
Раніше ще один керівник глобального відділу продуктів компанії Маюр Камат також подав заяву про відставку. Крім того, з Binance пішли два топ-менеджери по РФ і СНД Гліб Костарев і Володимир Смеркіс. CEO Binance Чанпен Чжао пояснив звільнення кадровими перестановками і закликав “ігнорувати FUD”.
SEC подала до суду на Binance, Binance.US та Чанпена Чжао 5 червня 2023 року. Комісія звинуватила компанію в управлінні незареєстрованими біржами та продажу незареєстрованих цінних паперів. Через день, 6 червня, регулятор висунув аналогічні звинувачення Coinbase.
SEC заявляла, що Binance порушила закони США, діючи як незареєстрована біржа цінних паперів. Майже одночасно вона висунула аналогічні звинувачення проти іншої найбільшої у світі криптовалютної біржі Coinbase.
Binance та її генеральний директор Чанпен Чжао зіштовхнулися із 13 звинуваченнями. Зокрема регулятор стверджує, що вони змішували активи інвесторів на мільярди доларів і відправляли їх сторонній фірмі, якою теж володів Чжао. Також SEC стверджує, що компанія штучно завищувала обсяги торгів, не могла обмежити доступ клієнтів зі США до своєї платформи та вводила інвесторів в оману.
Внаслідок позову Binance стикнулася з широкими обмеженнями у США: від співпраці з нею почали відмовлятися місцеві платіжні сервіси, зафіксований значний відтік коштів клієнтів, в результаті якого частка Binance на ринку в США скоротилася в рази.
Представники криптобіржі заявили, що завжди намагалися співпрацювати з регулятором та залагоджувати всі проблеми шляхом переговорів. Тому в Binance розчаровані, що SEC вирішила діяти в односторонньому порядку та розпочати судовий розгляд замість конструктивного процесу.
SEC просила суд заморозити активи Binance.US для захисту коштів американських клієнтів біржі на суму $2,2 млрд, які знаходяться у “значному ризику” бути викраденими засновниками Binance. Суд відхилив прохання SEC, вимагаючи від компанії і регулятора знайти компроміс, який згодом було досягнуто.
Фінансові регулятори в декількох юрисдикціях ЄС отримували запити на інформацію про Binance від Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC). Водночас кілька європейських країн проводять власні розслідування щодо Binance у зв’язку з підозрами в місцевих правопорушеннях.
Влада Європейського союзу запідозрила дочірні компанії криптобіржі Binance у незаконній діяльності. Побоювання виникли через незрозумілі операції біржі в Ірландії та на Мальті. На тлі численних розслідувань Binance активно згортає діяльність у Європі.
Після низки звинувачень з боку SEC Binance подала позов у відповідь проти регулятора. Як вважають представники криптоплатформи, SEC займалася наклепом, роблячи заяви про управління коштами клієнтів. Однак суддя окружного суду округу Колумбія Емі Берман Джексон вирішила, що суду не варто втручатися в пресреліз SEC, в якому йшлося про змішування клієнтських грошей та використання офшорів.
Тоді компанія подала клопотання проти SEC, спрямоване на те, щоб обмежити дії SEC, зокрема “надмірні” та “необґрунтовано обтяжливі” запити регулятора.