Європейський центральний банк визнав, що біткоїн та інші подібні до нього цифрові активи можуть відігравати роль засобу збереження вартості для багатьох людей по всьому світу. У новому звіті про глобальні та локальні чинники розвитку біткоїна та криптовалют ЄЦБ назвав три фактори, які сприяють впровадженню цифрових активів у країнах з перехідною економікою та країнах, що розвиваються.
Як зазначається у звіті регулятора, одним із каталізаторів, про який згадує ЄЦБ, є збереження вартості, яку цифрові активи можуть забезпечити людям у країнах з нестабільною національною валютою.
“По-перше, криптовалюти можуть використовуватися як спекулятивні активи, що може бути особливо привабливим для інвесторів з країн, де вибір портфеля інвестиційних активів обмежений регуляторними або інституційними факторами. По-друге, попри те, що ціни були дуже волатильними, ці криптовалюти можуть бути кращим засобом збереження вартості порівняно з національною валютою в країнах з високим рівнем інфляції та тенденцією до знецінення валюти. По-третє, резиденти з країн, що розвиваються, можуть використовувати криптовалюти як платіжний засіб у транскордонних транзакціях, щоб обійти контроль за рухом капіталу або знизити вартість отримання грошових переказів з-за кордону”, — йдеться в документі ЄЦБ.
ЄЦБ також зазначає, що нестримне знецінення фіатних валют, яке прискорилося після пандемії, особливо в країнах, що розвиваються, сприяло зростанню обсягів торгівлі криптовалютами.
“Знецінення національної валюти країн, що розвиваються, але не країн з розвиненою економікою, стимулює збільшення обсягів торгівлі біткоїнами, особливо після пандемії. Це справді свідчить про те, що біткоїн, попри його значні коливання цін, міг би бути оцінений також як засіб збереження вартості або засіб обміну в країнах, які зазнали втрати купівельної спроможності своєї національної валюти. Своєю чергою, це означає, що макроекономічна нестабільність може потенційно сприяти більшому використанню криптоактивів”, — підкреслюють в регуляторі.