Fintech Insider
    Вхід
    Вийти

    Підписка на новини

    Отримуйте свіжі новини першими

    Останні публікації

    Малі бізнеси в США відмовляються від цифрових гаманців для міжнародних платежів

    13 Червня 2025

    Nvidia запустить першу в Європі хмарну платформу для промислового ШІ

    13 Червня 2025

    Ощадбанк запустив цифрову платформу SAMO для шопінгу

    13 Червня 2025
    Facebook Twitter Instagram
    Fintech Insider
    Надіслати статтю Вхід
    • Фінанси
    • Цифрові активи
    • Технології
    • Стартапи
    • Easy FinTech
    • Можливості
      • Анонси
      • Рекомендації
      • Вакансії
    Fintech Insider
    Головна»Вибір редакції»Відкритий банкінг, метавсесвіт і криза: про що говорили на Money 20/20 Europe

    Відкритий банкінг, метавсесвіт і криза: про що говорили на Money 20/20 Europe

    10 Червня 2022
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp VKontakte Email Telegram
    Поділитись
    Facebook Twitter LinkedIn Email Telegram WhatsApp

    Одна з найбільших у світі конференцій, присвячених фінтеху, Money 20/20 пройшла в Амстердамі з 7 по 9 червня 2022 року. Вона зібрала 6500 гостей з 2100 компаній, а на семи сценах виступили 380 спікерів. FinTech Insider став медіапартнером заходу, тож ділимося з вами ключовими інсайдами.

    Відмінені IPO і скорочення фінансування: як погіршення макроекономічної ситуації впливає на фінтех

    Фінтех компанії скорочують витрати та призупиняють плани щодо IPO на тлі погіршення макроекономічного клімату та зміни поглядів інвесторів. Так, Zopa, цифровий банк, що базується у Великій Британії, планував стати публічним до кінця 2022 року. Але це малоймовірно, оскільки інфляційні шоки, які посилилися війною в Україні, призвели до спаду як на державних, так і на приватних ринках.

    Ще один необанк N26 також планував IPO до кінця 2022 року. Проте в ході інтерв’ю на конференції Money 20/20 Валентин Штальф, головний виконавчий директор N26, зазначив, що заплановане IPO доведеться перенести. “Маю надію, що воно все-таки відбудеться у найближчі роки”, зазначив Штальф.

    Джон Коллісон, співзасновник і президент Stripe, в одному з обговорень сказав, що він не впевнений, чи зможе компанія виправдати свою оцінку в $95 млрд з огляду на поточну економічну ситуацію. Stripe залучив венчурне фінансування минулого року і наразі не збирається залучати знову, додав Коллісон.

    Ще кілька керівників та інвесторів заявили, що зростання інфляції та підвищення процентних ставок ускладнюють фінансово-технологічним компаніям залучення грошей. “Настрій в інвестиційній спільноті дуже похмурий”, — зазначила Іана Димитрова, генеральна директорка OpenPayd. Компанія знаходиться в процесі збору коштів, але неясно, коли зможе завершити раунд, розповіла Димитрова.

    Також експерти прогнозують сповільнення зростання фінтех галузі та “масову консолідацію” на ринку.

    Зазначимо, що минулого року інвестиції в фінтех сектор досягли рекордних $132 млрд. Але на тлі зростання інфляції та підвищення відсоткових ставок фінансування впало на 18% у першому кварталі порівняно з попередніми трьома місяцями до $28,8 млрд.

    Нові партнерства для нових можливостей

    Money 20/20 – традиційне місце свіжих анонсів та ексклюзивних оголошень від ключових гравців світового ринку фінтеху. Ми вже повідомляли про партнерство європейської платформи відкритого банкінгу Tink з Revolut. Також Деніел Келлен, CEO і співзасновник Tink, оголосив про співпрацю з нідерландським провідним платіжним провайдером Adyen.

    “Нам подобається думати про себе, як про рейки, якими ми намагаємося підсилити піонерів. Піонерами є великі банки або такі компанії, як Adyen і Revolut. Але ми залежимо від людей, які хочуть створювати абсолютно нові сервіси вперше і мають таку можливість для масового впровадження”, – зазначив Деніел Келлен.

    Провідна платіжна система Mastercard також анонсувала нові партнерства. У співпраці з фінтехом Aiia, що базується в Данії, Mastercard запускає платіжну опцію “Оплата за посиланням” (“Pay by link”), що дозволить підприємству будь-якої галузі виключити непотрібні етапи оплати, створивши посилання, яке дозволяє клієнтам сплатити миттєво. Функція вже впроваджується в Скандинавських країнах і, за прогнозами, запрацює у всій Європі протягом 2022 року. В Mastercard зазначили, що Pay by link демонструє переваги, які надає відкритий банкінг.

    Також Mastercard оголосила про партнерство з платформою електронної комерції Checkout.com та італійською біржою криптовалют Young Platform, в рамках якого в Італії запрацювала функція Mastercard Send. Вона дозволяє користувачам гаманців з цифровою валютою здійснювати платежі на картки практично в реальному часі по всьому світу.

    Крипта, NFT і метавсесвіт

    Тема криптовалют залишається актуальною для обговорення на будь-якій великій конференції, а нещодавні події ще додали актуальності. Крипторинок зазнав величезного удару під час нещодавнього краху стейблкоїнів, коли Terra обвалилася на 98% і втратила прив’язку до долара. Однак, як зазначили експерти, це не означає краху стейблкоїнів. За їх оцінками, криптовалютний ринок продовжить зростати.

    Як зазначив у ході панельної дискусії генеральний директор і засновник DMarket Влад Панченко, зараз ми бачимо лише 1% можливостей використання NFT. “Більше ми побачимо тоді, коли оживе більше метавсесвітів і віртуальних світів”, – додав Панченко.

    Серед перешкод в більш широкому прийнятті NFT Джулія Морронгіелло, керівниця відділу розвитку Zero Hash, назвала масштабованість та вартість. По-перше, NFT важко володіти та використовувати, якщо ви не активний криптокористувач. По-друге, багато NFT побудовані на блокчейні Ethereum, де стягуються величезні комісії. Крім того, немає чіткого розуміння щодо регулювання NFT в більшості країн.

    Щодо тренду метавсесвіту, то все більше компаній, від роздрібних брендів до технологічних гігантів, розвиваються у метавсесвіті. Чим метавсесвіт приваблює фінтехи і банки?

    • бажання бути першими – віртуальні світи тільки починають розвиватися, тому компанії мають можливість стати піонерами в цій сфері;
    • просування бренду – поки що ні про яке обслуговування клієнтів у метавсесвіті мова не йде, проте освоювання банками і фінтехами віртуальних світів популяризує їх бренди вже сьогодні;
    • новий формат обслуговування клієнтів – якщо раніше говорили лише про перехід обслуговування клієнтів банками в онлайн, то зараз часто заявляють про бажання банків вирішувати деякі питання з клієнтами віч-на-віч. Матевсесвіт може дати таку можливість;
    • центр цифрових валют – багато компаній у метавсесвіті вже торгують різними валютами. Схоже, що ця тенденція продовжиться.

    BNPL 2.0

    Популярність сервісів BNPL (Buy now, pay later) зростає вражаючими темпами. Проте експерти вже обговорюють так званий BNPL 2.0 – тобто оновлена більш зарегульована і структурована модель такого виду кредитування. Як зазначили експерти в ході панельної дискусії, присвяченої BNPL, досі багато хто називає BNPL-сервіси злом та порівнює їх з PDL (payday loans, короткострокові позики “до зарплати”). Але Клер Гамбарделла, директорка з розвитку відносин із клієнтами в компанії Zopa, зазначила, що кредит – це не зло, головне – “чи правильно доноситься інформація до клієнта в момент заключення угоди”.

    До слова, необанк Zopa оголосив у рамках конференції про запуск послуги BNPL. “Ми не збираємося конкурувати з Apple”, — заявив генеральний директор Zopa Джайдев Джанардана в середу, адже за день до цього Apple оголосив про запуск аналогічного сервісу.

    Опція Zopa BNPL доступна для покупок від 250 до 30 000 фунтів стерлінгів. Спочатку послуга буде пропонуватися як роздрібне фінансування для торговців через партнерство B2B2C, а потім стане доступною для споживачів, коли набуде чинності нове регулювання.

    Open banking

    Відкритий банкінг стане пріоритетом у нинішній економіці, заявила виконавча директорка JP Morgan Payments Басак Топрак. Вона також додала, що хоча в останні роки гравці фінтех галузі активно обговорюють відкритий банкінг, проте досі не було економічного поштовху для цього.

    З наступним економічним циклом, за словами Топрак, відкритий банкінг стане більш пріоритетним, а організації будуть більше мотивовані приймати стандарти open banking.

    Том Поуп, керівник відділу платежів Tink, зазначив, що за останній рік кількість торговців, які бажають користуватися перевагами відкритого банкінгу, зросла. За його словами, частково це було зумовлено позитивним досвідом першопрохідців, які заявили про зростання оборотів від використання Open Banking. У свою чергу банки, як зазначив Поуп, “занадто обережно” впроваджують стандарти відкритого банкінгу.

    Стефано Вакчіно, засновник і виконавчий директор Yapily, розповів, що open banking розвивається приблизно на 40% швидше, ніж феномен безконтактної оплати. Тому, за його прогнозами, відкритий банкінг буде використовуватися набагато більше в найближчі роки.

    Нагадаємо, open banking – це система, в рамках якої банки відкривають свої інтерфейси програмування додатків (API), дозволяючи стороннім компаніям отримати доступ до клієнтської фінансової інформації, необхідної для розробки нових додатків і послуг, що в кінцевому підсумку сприяє появі нових інструментів і сервісів.

    Про обговорення в рамках конференції Money 20/20 питання впливу війни в Україні на фінтех ми писали тут.

    Технології Фінанси
    Поділитись Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Email Telegram
    Попередня статтяApple видаватиме кредити для свого BNPL-сервісу без залучення банків
    Наступна стаття Литва посилить криптовалютне регулювання

    Схожі статті

    Малі бізнеси в США відмовляються від цифрових гаманців для міжнародних платежів

    13 Червня 2025

    Nvidia запустить першу в Європі хмарну платформу для промислового ШІ

    13 Червня 2025

    Ощадбанк запустив цифрову платформу SAMO для шопінгу

    13 Червня 2025

    Yahoo додає ШІ-функції до своєї поштової платформи

    13 Червня 2025

    Залишити коментар Відмінити відповідь

    Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі

    Соціальні мережі
    • Facebook
    • Twitter
    • Instagram
    • Telegram
    ТОП новин за тиждень
    Всі матеріали

    Малі бізнеси в США відмовляються від цифрових гаманців для міжнародних платежів

    13 Червня 202501 Хв читання

    Попри стрімку цифровізацію світової торгівлі, малі та середні бізнеси у США уникають цифрових гаманців для…

    Nvidia запустить першу в Європі хмарну платформу для промислового ШІ

    13 Червня 2025

    Ощадбанк запустив цифрову платформу SAMO для шопінгу

    13 Червня 2025

    Криптобіржа Coinbase анонсувала кредитну картку в партнерстві з American Express з кешбеком у біткоїнах

    13 Червня 2025
    Останні по темі

    Малі бізнеси в США відмовляються від цифрових гаманців для міжнародних платежів

    13 Червня 2025

    Nvidia запустить першу в Європі хмарну платформу для промислового ШІ

    13 Червня 2025

    Ощадбанк запустив цифрову платформу SAMO для шопінгу

    13 Червня 2025

    Підписка на новини

    Отримуйте новини першими

    Fintech Insider

    Про нас
    Про нас

    Медіа про фінтех та інноваційні технології

    Пошта: info@fintechinsider.com.ua

    Інформація
    • Редакційна політика
    • Користувацька угода
    • Контакти
    Facebook Instagram Telegram
    • Редакційна політика
    • Користувацька угода
    • Контакти
    © 2025 Fintech Insider.

    Введіть запрос вище та натисніть Enter щоб шукати. Натисніть Esc для відміни.

    Увійдіть або зареєструйтесь

    Вітаємо!

    Увійти або Зареєструватись.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі

    Забули пароль?

    Реєструйтеся прямо зараз!

    Вже зарєєстровані? Увійти.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі

    Пароль буде вислано на вказану вами пошту