Міністерство юстиції США активізувало розслідування щодо швейцарських банків Credit Suisse і UBS у зв’язку з підозрами щодо недотримання комплаєнс-процедур, що дозволило російським клієнтам ухилятися від введених проти них санкційних заходів. Розслідування знаходиться на початковому етапі, мови про висунення звинувачень поки що немає.
Як зазначає Bloomberg з посиланням на власні джерела, знайомих зі розслідуванням, те, що почалося як низка запитів до банків на початку року, переросло в повномасштабне розслідування, яке концентрується на Credit Suisse.
Міністерство юстиції США проінформувало американських юристів UBS про підозри у порушенні санкцій з боку Credit Suisse після того, як у червні UBS придбав Credit Suisse. За словами одного із джерел, Мін’юст також вивчає можливі порушення комплаєнс-процедур і з боку UBS.
Мін’юст США зокрема запросило інформацію про те, як банки працювали з рахунками клієнтів з росії, які потрапили під санкції, за останні кілька років. Проте міністерство поки що не викликало керівників та співробітників банку на зустріч для прояснення решти деталей, зазначає одне з джерел агентства.
Розслідування проводять як у частині санкцій, які були введені щодо російського бізнесу та фізосіб з 2022 року, так і в рамках попередніх пакетів санкцій, які почали діяти з 2014 року, каже інше джерело. За останнє десятиліття понад тисячу заможних росіян було внесено США до чорного списку.
До початку війни рф проти України Credit Suisse був відомий тим, що обслуговував заможних росіян, керуючи їх активами на суму понад $60 млрд на піку свого розвитку. До лютого 2022 року ця цифра скоротилася до $33 млрд, що все ще на 50% більше, ніж в UBS, попри більший бізнес з керування капіталом. Також зазначається, що UBS зберіг на своїй посаді головного банкіра Credit Suisse з російського бізнесу Бабака Дастмальчі, хоч під час поглинання було звільнено інших топменеджерів.
Як зазначають джерела агентства, у США розчаровані в позиції Швейцарії щодо ведення санкцій щодо росії. На їх думку, Швейцарія не робить достатньо для боротьби з відмиванням грошей, що допомагає Кремлю підтримувати свою економіку на плаву, попри обмеження, запроваджені США та їхніми союзниками.