Казахстан легалізує криптообмінники та запроваджує нову систему регулювання цифрових активів. Відтепер компанії, що займаються обміном криптовалют на фіатні гроші, зможуть отримати офіційні ліцензії від Національного банку країни.
Регулювання охопить не лише криптобіржі, а й платформи цифрових фінансових активів (ЦФА) та обіг стейблкоїнів, пише Incrypted. Національний банк та Агентство з регулювання фінансового ринку працюють разом над створенням повноцінної цифрової фінансової екосистеми для захисту інвесторів і підтримки інновацій у сфері фінансів.
Нове законодавство дозволить провайдерам криптопослуг працювати легально, а також визначить перелік дозволених криптоактивів.
Платформи, що діють у Міжнародному фінансовому центрі Астани, збережуть окрему юрисдикцію, але будуть зобов’язані співпрацювати з ліцензованими компаніями. Окрему увагу приділено ЦФА — токенам, що мають реальне забезпечення, зокрема грошима чи цінними паперами. Вони стануть новим класом фінансових інструментів, інтегрованих у державну фінансову систему.
Регулятори планують впровадити «пісочницю» для тестування нових продуктів у безпечному середовищі. Система базується на міжнародних практиках, включно з рекомендаціями FATF, IOSCO, МВФ та регламентом MiCA Євросоюзу.
Фінансові органи країни розділять між собою повноваження: Нацбанк відповідатиме за обіг криптовалют, ЦФА та стейблкоїнів, а також за ліцензування провайдерів, тоді як обидва регулятори спільно контролюватимуть якість забезпечення активів і дотримання вимог до емітентів.
Нагадаємо – у вересні минулого року компанія Binance Kazakhstan отримала формальну згоду від Управління фінансових послуг Астани (AFSA) на повну регуляторну ліцензію. Цей крок робить Binance у Казахстані першою повністю офіційно регульованою платформою для торгівлі цифровими активами в країні.