Україна прагне запустити власне виробництво мікрочипів до 2035 року. У Міністерстві цифрової трансформації заявили, що вже працюють над національною стратегією, яка дозволить зменшити залежність країни від імпорту іноземних технологій. Про це йшлося під час панельної дискусії на конференції DOU Day 2025, пише delo.ua.
Нова ініціатива передбачає запуск виробництва перевірених чипів на техпроцесах 110–180 нанометрів. За словами представників Мінцифри, такі мікросхеми повністю відповідатимуть державним потребам у сферах оборони, кібербезпеки та цивільної промисловості.
Україна поки не має наміру конкурувати з глобальними лідерами на кшталт TSMC чи Intel, які розробляють передові процесори на 3–5 нанометрах. Основний фокус — на створенні стійкої та практичної технологічної бази, здатної забезпечити внутрішні запити.
Розгортання чипового виробництва вимагає значних фінансових вкладень на сотні мільйонів доларів. Також виробництво мікросхем дуже чутливе до умов: навіть незначні коливання електрики чи вібрації можуть зупинити лінію.
Наразі команда Мінцифри розробляє детальний план дій, а найближчим часом очікується його публічна презентація. Після цього уряд займеться змінами до законодавства та активним пошуком міжнародних партнерів і інвесторів для запуску нової галузі.
Нагадаємо, що раніше у Мінцифри наголосили, що Україна має шанси стати важливим гравцем сфери штучного інтелекту. Мета відомства — до 2030 року увійти в топ-3 країни світу за рівнем інтеграції та впровадження ШІ-рішень.