Фонд Джорджа Сороса “Відкрите суспільство” не згортає, а змінює діяльність у ЄС, робота в Україні навіть розшириться. Про це повідомив міжнародний фонд “Відродження”, українська гілка Фонду після повідомлень, що “Відкрите суспільство” нібито вирішив майже повністю згорнути діяльність у ЄС.
Угорська служба “Радіо Свобода” повідомила, що Фундація “Відкрите суспільство” вирішила майже повністю згорнути діяльність у Європейському Союзі. Як зазначає “Європейська правда”, у фонді “Відродження” заявили, що говорити про “згортання” діяльності у ЄС некоректно: там робота буде збережена у рамках нової організаційної моделі.
Фундація “Відкрите суспільство” в Європі оголосила про часткове скорочення персоналу у своїх офісах у Берліні та Брюсселі. Це рішення було прийнято в рамках переходу фонду на нову операційну модель і глобального перегляду того, як він працює на підтримку демократії, прав людини та кліматичної справедливості.
Робота в ЄС збережеться, але стане частиною глобальних зусиль фонду. Ця оптимізація структури не торкнеться Міжнародного фонду Відродження, що працює в Україні, а також інших національних фондів у Молдові, Киргизстані та на Західних Балканах.
Багато де МФВ працює повністю дистанційно, не маючи офісів. Це означає, що фонд може ефективно працювати з партнерами та підтримувати програми, не маючи великої кількості персоналу.
В Україні роботу, навпаки, нарощують. Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Олександр Сушко зазначив, що підтримка України залишається одним з ключових пріоритетів для Джорджа Сороса.
За його словами, бюджет у 2022 році зріс на 102% в порівнянні з бюджетом 2021 року; бюджет програмної діяльності у 2022 став найбільшим за усі 33 роки історії Фонду в Україні. Це проєкти у таких сферах, як підтримка демократичної участі і громадського контролю, допомога постраждалим від війни, захисникам України та волонтерам, фіксація російських воєнних злочинів, адвокація притягнення країни-агресора до відповідальності, розширення міжнародної підтримки України, сприяння європейській та євроатлантичній інтеграції тощо.
Раніше стало відомо, що Сорос, якому нині 92 роки, вирішив передати контроль над своїм бізнесом з активами вартістю $25 млрд молодшому синові, 37-річному Олександру Соросу. До цього потенційним наступником вважали іншого сина Сороса — 52-річного Джонатана Сороса