За даними Chainalysis, минулого року сума сплачених хакерам коштів склала щонайменше $602 млн, але по факту вона може бути набагато вищою, пише Cointelegraph. В Chainalysis також зазначили, що загальна сума може перевищити $692 млн, отримані зловмисниками у 2020 році.
«Зважаючи на неофіційні свідчення, а також на той факт, що дохід від програм-вимагачів у першій половині минулого року перевищив показник першої половини 2020 року, ми припускаємо, що 2021 рік зрештою виявиться ще більш прибутковим роком для хакерів», — заявили аналітики компанії.
Середній розмір викупу за розблокування у 2021 році в США досяг рекордного показника у $118 тис. Це на 26% більше за показник 2020 року, коли ця сума складала $88 тис. В Chainalysis пояснюють це тим, що хакери стали «полювати на більш велику дичину» і націлилися на великі організації, що спроможні заплатити більший викуп.
Минулий рік також відзначився найбільшим різноманіттям програм-шифрувальників. Експерти Chainalysis нарахували 140 різновидів шкідливого ПЗ подібного роду, що на 21 більше, ніж у 2020 році і на 61 більше, ніж у 2019 році.
У 2021 році найактивнішою групою програм-вимагачів була Conti. Її автори отримали майже $200 млн у криптовалюті. Експерти вважають, що хакери-розробники Conti базуються в Росії. Окрім безпосередньо викупів від своїх жертв, вони також отримують гроші, продаючи зловмисні програми іншим хакерам, які використовують їх для кібератак. Не зважаючи на те, що програми-шифрувальники зазвичай використовуються хвилями (тобто після серії атак вони зникають з обрію), Conti була активною протягом усього 2021 року.
В Chainalysis також зазначають, що хоча більшість атак програм-шифрувальників має фінансові мотиви, значна частина також має геополітичні цілі і використовується для шпигунства, завдання шкоди державній інфраструктурі та репутації.