Людям набагато складніше ідентифікувати зображення з підробленими біометричними даними, порівняно зі штучним інтелектом, який виконує те саме завдання. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому компанією ID R&D, яка постачає технології ідентифікації на основі біометричних даних. Дослідники перевірили людей і комп’ютерний штучний інтелект на здатність визначати найбільш поширені методи підробки: використання друкованих фотографій, відео, цифрових зображень та 2D або 3D-масок. Комп’ютери виявилися більш вправними у визначенні того, чи перед ними дійсно фотографія живої людини, чи підробка.
Комп’ютери були точнішими, ніж люди, в усіх п’яти видах тестів, отримавши 0% помилок для всіх 175 000 зображень і всіх типів атак. Люди мали набагато нижчий ступінь точності для кожного типу підробки, включаючи неправильну ідентифікацію 30% друкованих фотографій, використання яких є одним з найпростіших способів підробки біометричних даних.
Групове визначення підробки і подальше голосування для прийняття рішення дозволило людям отримати більш точні результати, ніж при індивідуальному визначенні. Проте і в цьому разі результативність не досягала рівня, показаного штучним інтелектом. Комп’ютери також майже в 10 разів швидше відрізняли справжню фотографію людини від підробленої. У середньому людям знадобилося 4,8 секунди на зображення, тоді як комп’ютерам – менше ніж 0,5 секунди. Штучний інтелект також показав менше хибнопозитивних результатів: він визначив 1% справжніх облич як підробку. Водночас люди хибно класифікували як підробку 18% справжніх облич.
Результати дослідження є переконливим аргументом на користь автоматизації процесу ідентифікації особи у фінансовій сфері. Використання технологій для виявлення шахрайства економить час і дозволяє людським ресурсам зосередитися на більш складних видах шахрайствах. При цьому не варто забувати, що шахраї можуть використовувати справжні зображення людей або також послуговуватися можливостями технологій.