Дослідження, проведене науковцями з університету МакГілла, що в канадському Монреалі, виявило держави з найвищим рівнем залежності від смартфонів серед населення. Дослідники проаналізували дані про використання смартфонів у період з 2014 по 2020 рік від майже 34 000 учасників із 24 країн світу. Проведений мета-аналіз проблемного використання смартфонів зосереджувався на підлітках і молоді віком від 15 до 35 років, 60% яких становили жінки.
Найвищі показники користування смартфонами були в Китаї, Саудівській Аравії та Малайзії, а найнижчі — в Німеччині та Франції. Дослідники вважають, що можливим поясненням відмінностей можуть бути різні соціальні норми та культурні очікування щодо важливості постійного спілкування за допомогою смартфонів. Країни з найменш проблемним використанням смартфонів – Німеччина та Франція – є “індивідуалістичними та культурно вільними”, тому вони можуть не підтримувати такі норми.
Результати дослідження опубліковані в журналі Computers in Human Behavior. В статті йдеться про те, що використання смартфонів, яке має ознаки залежності, зросло в усьому світі між 2014 та 2020 роками. Вчені очікують, що тривожна тенденція збережеться і в подальшому.