В Україні все більшого розповсюдження набувають віртуальні банківські картки. Що це і як ними користуватися – читайте далі.
Переваги та недоліки віртуальних карток
На сьогоднішній день віртуальні картки випускають багато банків і необанків, а люди охоче ними користуються. Їх головний плюс в тому, що для відкриття не потрібно відвідувати відділення банку чи спеціалізовану точку видачі. Картка оформлюється через інтернет-банкінг чи банківський додаток, а сама процедура займає не більше хвилини та потребує декількох кліків. При цьому картка повністю відповідає функціональності та можливостям звичайних пластикових карток. Вона має всі необхідні реквізити — номер, термін дії та CVV-код. За необхідності на віртуальну картку можна додати також ім’я власника і встановити PIN-код. Лише в деяких випадках на такій картці можуть бути менші ліміти, ніж у звичайних картках, але це залежить від політики конкретних банків.
Віртуальні картки бувають трьох типів: дебетні, кредитні та передоплачені, коли на картці вже лежить відповідна сума, заздалегідь заплачена банку. Головна перевага карток останнього типу в тому, що для їх відкриття не обов’язково надавати банку пакет документів, що ідентифікують особу, і можна легко отримати таку картку, не будучи клієнтом того чи іншого банку. Але при цьому за подібними картками діють доволі жорсткі ліміти на обіг коштів.
Недоліків у віртуальних карток небагато. Деякі банки можуть встановлювати обмеження на грошові перекази чи обіг коштів за подібними картками. Якщо ви користуєтеся віртуальною карткою для оплат за допомогою смартфону, то у разі його розрядки або втрати ви не зможете користуватися нею, тоді як у фізичних карток цього недоліку немає.
Як користуватися віртуальною карткою
Користуватися віртуальною карткою можна одразу після відкриття, поклавши на неї гроші або скориставшись кредитним лімітом. За допомогою картки можна робити покупки в інтернеті, перекази на інші картки, поповнювати рахунки мобільного зв’язку, оплачувати комунальні послуги тощо. Деякі банки пропонують можливість зняття грошей у власних банкоматах з віртуальних карток, без використання пластикових. В нашій країні це, наприклад, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, Альфа-Банк Україна, Ощадбанк тощо.
Якщо додати картку до Google Pay чи Apple Pay на смартфоні з підтримкою NFC, то нею також можна розплачуватися у магазинах та інших торгових точках через звичайні POS-термінали. Підключити її можна або через додаток банку, що випустив картку, або безпосередньо через додаток Google Pay чи Apple Pay, ввівши реквізити картки вручну.
Віртуальна картка та інтернет-картка: в чому різниця
Поряд із віртуальними картками багато банків пропонують клієнтам миттєвий випуск інтернет-карток. Така картка схожа на віртуальну, проте має суттєві відмінності. Як і звичайна чи віртуальна картка, вона має власні реквізити — номер, термін дії та CVV-код. Однак у порівнянні з іншими типами карток вона має обмеження. Інтернет-картка призначена лише для проведення оплат в інтернеті. Ви не зможете зняти з неї гроші в банкоматі чи банківській касі або зробити покупку в магазині. При цьому ліміти на обіг коштів по цим карткам можуть бути дуже низькі, хоча багато банків дозволяють керувати лімітом подібних карток.
Інтернет-картки перш за все покликані захистити людей від шахрайства у мережі. На неї рекомендується переводити лише необхідну для покупки суму безпосередньо перед здійсненням оплати. Таким чином, якщо дані картки опиняться в руках шахраїв (наприклад, людина заповнить платіжну форму на фішинговому сайті), то вони не зможуть отримати доступ до основного рахунку, де зберігаються кошти користувача.